Do Kanady se můžete vydat za studiem na střední škole v délce jednoho semestru nebo celého školního roku. Jednotlivé provincie nabízí pro každého něco, společnou ale mají kvalitu vzdělávání. Kanada není možností jen pro zájemce o studium v angličtině, ve Winnipegu pro vás máme program, který kombinuje angličtinu a francouzštinu. Pokud se chcete zdokonalit v obou jazycích, je tento program vhodný právě pro vás. 

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 15–18 let (v některých případech od 14 let)
Znalost angličtiny komunikativní znalost, jazykový test
Délka a termíny programu semestr: září–leden; únor–červen školní rok: září–červen
Uzávěrka přihlášek 1. dubna při nástupu v září (podle dostupnosti možné i později)
Školní rok září–červenStudium v Kanadě

Do Kanady se můžete vydat za studiem na střední škole v délce jednoho semestru nebo celého školního roku. Jednotlivé provincie nabízí pro každého něco, společnou ale mají kvalitu vzdělávání. Kanada není možností jen pro zájemce o studium v angličtině, ve Winnipegu pro vás máme program, který kombinuje angličtinu a francouzštinu. Pokud se chcete zdokonalit v obou jazycích, je tento program vhodný právě pro vás. Pokud vás kromě nabízených provincií (Manitoba, Ontario) láká provincie jiná, případně byste měli zájem o konkrétní město, rozhodně se nebojte zeptat, v nabídce máme nespočet možností studia v Kanadě.

Vzdělávací systém

Školský systém v Kanadě se dělí podobně jako u nás, a sice na základní, střední a vysoké školství. Vzdělávání v Kanadě je regulováno jednotlivými provinciálními vládami. Ministerstva školství v provinciích dohlíží na školské rady, které zase dohlíží na jednotlivé školy. Ve školách je vyučování dle kurikula dané provincie. Pro děti od 6 do 16 let je docházka povinná. Školní rok trvá stejně jako u nás od září do června. V rámci školního roku jsou obvykle dva týdny prázdnin v prosinci a jeden týden v únoru nebo březnu. Ve škole jsou studenti zhruba šest hodin denně. V Kanadě mají 12 tříd, na střední školu připadají ročníky 9–12. Na nižším gymnáziu se vyučuje šest předmětů. Zpravidla to bývá matematika, angličtina, místní zeměpis, tělesná výchova, ruční práce a vědy (fyzika, chemie a biologie v jednom). Ve vyšších ročnících mají studenti v jednom semestru čtyři předměty a ve druhém semestru další čtyři.

Proč studovat v Ontariu?

Školní distrikty v Ontariu nabízí vysoce kvalitní, bezpečné a kulturně bohaté prostředí pro studium zahraničních studentů. Všichni jsou vřele přivítání svou hostitelskou rodinou a díky společnému žití se tak studenti zapojí do každodenního života Kanaďanů a poznají zblízka místní kulturu. Kromě anglických programů si můžete také zvolit frankofonní studium a být tak umístění v prostředí, kde budete mít možnost praktikovat oba jazyky. Studovat lze v menších městečkách o několika tisíci obyvatel, ale také ve větším městě, vše záleží na Vašich preferencích. Spousta místních škol má blízké vztahy s univerzitami a odbornými školy nabízející pomaturitní studium, kvalifikovaní profesoři Vám rádi poradí, kam zamířit po ukončení střední školy. V Ontariu není nikterak zima, klima je vemi podobné našemu českému. Během svého pobytu podniknete spoustu výletů do okolních proslulých míst, ať už tu budou návštěvy velkoměst Toronto a Ottawa nebo úchvatných vodopádů Niagara Falls. 

Lambton Kent District School Board 

V rámci distriktu nacházejícícho se 2,5 hodiny cesty od Torornta v jehizápadní části Ontaria si můžete vybrat z 10 středních škol, na které byste chtěli studovat, vždy záleží na Vašich představách a také aktuální dostupnosti pro zahraniční studenty. V této části Ontaria narazíte na nespočet menších městeček s dvěmi hlavními většími centry - Sarnia a Chatham-Kent. Komunity zde žíjící jsou z 99 % anglicky rodilí mluvčí a díky pravidelné kontrole certifikovaných profesorů je zaručen vysoký standard výuky.  

Detaily programu

Délka studia: Short Term, Semester, Celý rok

Speciální programy: French Immersion, Specialised High Skills Major

Deadline přihlášek: květen a listopad

Počet škol: 10

Školy s ESL: 3

 

DÉLKA PROGRAMUCena
Manitoba, Winnipeg: semestr (cca 5 měsíců)11 090 CAD
Manitoba, Winnipeg: školní rok (cca 10 měsíců)19 590 CAD
Ontario, Toronto: semestr (cca 5 měsíců)18 090 CAD
Ontario, Toronto: Školní rok (cca 10 měsíců)31 990 CAD
Prince Edward Island: Semestr (cca 5 měsíců)13 790 CAD
Prince Edward Island: Školní rok (cca 10 měsíců)21 490 CAD
VÍZOVÉ POPLATKYCena
eTA (electronic travel authorization)7 CAD
studijní víza (pobyt delší 6 měsíců)150 CAD
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

Cena zahrnuje

 • umístění a studium na střední škole v Kanadě
 • ubytování v hostitelské rodině, plnou penzi
 • vyzvednutí na letišti při příletu, odvoz při odletu
 • asistenci Alfa Agency při realizaci programu
 • podporu koordinátora po dobu programu
 • pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku do Kanady
 • veškeré náklady na přepravu během školního roku
 • učebnice a pomůcky, extra uniformu, sportovní vybavení
 • kapesné během pobytu – doporučujeme 250–350 CAD/měs.
 • vízové poplatky

Pozn.: Pro studium v Kanadě, které nepřesáhne 6 měsíců, není nutné vízum! Při delších programech ano, nicméně jsme zde pro vás a rádi vám se vším pomůžeme!

Od března 2016 je k vstupu do Kanady potřeba eTA (electronic Travel Authorization) s čímž Vám rádi pomůžeme!