Belgie není jenom Brusel s centrem Evropské unie a dalšími mezinárodními organizacemi. Belgie je především velmi multikulturní a tolerantní země, kde se můžete seznámit s lidmi z opravdu celého světa. Belgie, to jsou čokoládové pralinky, wafle, pivo a hranolky s andaluskou omáčkou. Díky velké multikulturalitě můžete při svém pobytu procvičit několik jazyků najednou. Zajimavá je i samotná historie, která vytváří velmi zajímavé sociální prostředí.

 

 

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 14 –18 let
Znalost angličtiny komunikativní znalost
Délka a termíny programu rok/semestr/term (12 týdnů)
Uzávěrka přihlášek minimálně 3 měsíce před plánovaným odletem
Školní rok září - červen

 

 

Státní střední školy

Belgie je zemí zasazenou mezi Německo, Francii, Nizozemí, Lucembursko a Severní moře. Brusel jako sídlo evropské komunity vytváří ideální podmínky pro přijímání návštěvníků z různých zemí světa. Belgičané jsou velmi příjemní a tolerantní a mají velký smysl pro humor. Součástí Belgie je samozřejmě skvělá čokoláda a wafle, nicméně kromě toho na váš čeká také země se zajímavou kulturní historií i přítomností. 

Vzdělávací systém Belgie

Belgický vzdělávací systém patří k nejpropracovanějším ve světě a klade na studenty vysoké nároky. Školní týden probíhá od pondělí do pátku a předměty, které můžete očekávat, jsou holandština/francouzština (podle hlavního jazyka, který si vyberete), matematika, biologie, zeměpis, fyzika, historie, tělocvik, cizí jazyky a volitelné kurzy (např. ekonomie, třetí cizí jazyk, apod.) Školní rok probíhá jako u nás, tedy od září do června. 

DÉLKA PROGRAMUCena
Trimestr (12 týdnů)2 950 EUR
Semestr3 990 EUR
Školní rok4 490 EUR
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč