Argentina bývá často označována jako šestý kontinent, a to díky její neuvěřitelné rozmanitosti. Ať už to je pobřeží Atlantického oceánu na východě země, nekonečné Pampa planiny nebo dechberoucí hřbet And na západě, vždy se Argentina jeví jako úplně jiná země. Všechny návštěvníky okouzlí neskutečná přátelskost místních obyvatel, pro které jsou rodina a přátelé na prvním místě.

Hlavním městem Argentiny je Buenos Aires a sousedními státy této jihoamerické země je Bolívie, Paraguya, Brazílie, Uruguayi a Chile. Argentina využívá jako svoji měnu argentinské peso, oficiálním jazykem je španělština a jedná se o silně katolicky založenou zemi.

Argentina každého také okouzlí bohatou a velmi rozmanitou kulturou, která je daná mnohonárodnostním mixem - například 55 % Argentinců má italský původ.

Kdo navštíví Argentinu, tak by rozhodně neměl opomenout navštívit fotbalový zápas, fotbal je sportem číslo jedna a nejznámější hráč Lionel Messi je miláčkem národa.

Nejstarší zmínky o osídlení argentinského území se datují okolo 10 000 BC na severozápadě země. První Evropan, který prozkoumával argentinské území, byl námořník Juan Diaz de Solís. První pokusy o proniknutí do vnitrozemí a vybudování hlavního města Buenos Aires byly neúspěšné, domorodci ho dobyli zpět. Znovuzískáním Buenos Aires na konci 16. století začala úspěšně španělská kolonizace. Španělská nadvláda trvala až do roku 1816, kdy byla vyhlášena nezávislost Argentiny. Vyhlášením nezávislosti nezavládl v zemi klid, naopak začala občanská válka mezi centralisty a federalisty. Významným obdobím argentinské historie je bezesporu tzv. Perónova éra. Juan Domingo Perón byl v čele země od roku 1946, nastolil politiku justicialismu, která přinesla řadu sociálních reforem, které ovšem extrémně zatížily argentinskou ekonomiku. Krize vyvrcholila vojenským pučem a nuceným odchodem Peróna do exilu. Několik jeho nástupců nebylo schopno stabilizovat zemi, stát si prošel i vojenskou juntou. Vláda vojenské junty si chtěla upevnit svoji pozici získáním Falkland, razantní řešení Margaret Thatcherové ovšem nikdo neočekával a junta již nemohla zabránit pádu. V roce 1983 se následně konaly po dlouhé době první demokratické volby.

Geograficky je Argentina velmi členitá, a proto i podnebí je různé. Na severu země je podnebí tropicky horké, ve střední Argentině mírné subtropické. Na srážky je nejvíce bohaté území Patagonských And, naopak nejsušší oblastí je východní podhůří. V Buenos Aires je průměrná teplota v lednu 23°C a v červenci 9°C.

Argentina svojí rozmanitostí nabízí mnoho nádherných míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Hlavní město Buenos Aires je úplnou nutností, pokud se do této jihoamerické země dostanete.

Na jihu Argentiny v Patagonii se nachází Národní park Los Glaciares, této dechberoucí horské krajině dominují obrovské masy ledu. Mezi nejznámější ledovce patří Upsala nebo Perito Moreno, které se nacházejí u jezera Lago Argentino.

Na úplném jihu Argentiny se nachází Ohňová země, kterou charakterizují nádherná jezera a pobřežní fjordy.

Co by rozhodně měl každý, kdo zavítá do této části světa, navštívit, jsou vodopády Iguazú. Ty se nacházejí na hranici s Brazílií a vytvořila je řeka Iguazú. Svojí šířkou překonají i slavné Niagarské vodopády. 


Seznam nabízených středních škol podle země

Střední školy - Argentina

Španělština, nádherná příroda a neskutečně přátelští lidé - to vše zažijete v Argentině! Pokud vás baví španělský jazyk a jsou vám blízké latinskoamerické kultury, tak v Argentině zažijete opravdu nezapomenutelný semestr či celý akademický rok. Můžete si vybrat z různých typů středních škol přesně podle vašeho akademického profilu. Ubytování v hostitelských rodinách vám navíc nabídne vhled do pravé argentinské domácnosti. Estudia en España!

Cena za rok od: 8 100 USD/Cena za semestr od: 7 150 USD

Přejít na podrobné informace o Střední školy - Argentina