Vancouver je oblíbeným městem na pobřeží Tichého oceánu, jak pro turisty, tak pro studenty středních, vysokých a jazykových škol. Nabídka je v této oblasti opravdu bohatá. Vancouver vás nadchne svojí atmosférou a možnostmi. Ne nadarmo se stále pohybuje na předním místech na žebříčku nejlepších měst podle kvality života. 

 

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 15–18 let (na určitých školách možno akceptovat také studenty od 13 let)
Znalost angličtiny komunikativní znalost
Délka a termíny programu semestr: září–leden, únor–červen školní rok: září–červen
Uzávěrka přihlášek 3 měsíce před plánovaným odletem
Školní rok září–červen

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990Vancouver

Vancouver je městem ležícím na pobřeží Tichého oceánu v kanadské provincii Britská Kolumbie. Klima v této oblasti je mírné oceánské. Vancouver je díky své poloze chráněn horami a ohříván teplými proudy Tichého oceánu. Zároveň město před extrémy počasí chrání také Vancouver Island. Vancouver se stále pohybuje na žebříčku nejlepších měst podle kvality života. Rozmanitost skýtá ve Vancouveru složení obyvatel, kterého si místní vláda velmi cení, je totiž pro ni zdrojem kreativity a síly. Vancouver je osmým největším městem Kanady s počtem obyvatel ve Vancouver City pohybujícím se kolem 600 000. Na metropolitním území obklopujícím Vancouver (tzv. Metro Area) žije nicméně přes dva miliony obyvatel. Bohatá je zde také síť škol, které Vancouver nabízí, a to jak základních a středních, tak i univerzit. Kromě oblíbeného programu v Severním Vancouveru fungují v provincii další distrikty s mezinárodním programem, např. Langley, Burnaby, Delta, Greater Victoria, West Vancouver, Coquitlam, apod. 

Podnebí

Podnebí Vancouveru je ovlivněno Tichým oceánem a blízkými horami. I když v průběhu zimy může být klima vlhké, nemusíte se ve městě bát výrazných sněhových přeháněk nebo zimy. Sněhu si ale určitě užijete v horách v okolí, které vybízejí ke spoustě zimních sportů. Na jaře se ve Vancouveru teploty pohybují od 12 do 15 °C, přes léto kolem 22 °C, ale mohou vystoupat až ke 30 °C. Podzim a zima jsou mírné, na podzim se průměr-né teploty pohybují od 6 do 12 °C, v zimě od 3 do 7 °C stupňů.

Výběr školy

Studenti si mohou při podání přihlášky dát preferenci škol, které je v nabídce distriktů zaujmou. Jednotlivé školy se ve svých profilech a zaměření liší, takže studenti mohou zohlednit své zájmy nebo předměty, které chtějí ve Vancouveru studovat. 

Ceny pro školní rok 2021/2022

 

DÉLKA PROGRAMUCena
Britská Kolumbie, regionální program: Semestr (cca 5 měsíců)od 14 825 CAD
Britská Kolumbie, regionální program: Školní rok (cca 10 měsíců)od 27 325 CAD
Vancouver: Semestr (cca 5 měsíců)od 16 525 CAD
Vancouver: Školní rok (cca 10 měsíců)od 30 400 CAD
VÍZOVÉ POPLATKYCena
eTA (electronic travel authorization)7 CAD
studijní víza (pobyt delší 6 měsíců)235 CAD (žádost a biometrické údaje)
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

Cena zahrnuje

 • umístění a studium na střední škole v Britské Kolumbii dle programu
 • ubytování v host. rodině, vlastní pokoj, plnou penzi
 • vyzvednutí na letišti při příletu, odvoz při odletu
 • asistenci Alfa Agency při realizaci programu
 • podporu koordinátora po dobu programu
 • pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku do Kanady
 • veškeré náklady na přepravu během školního roku
 • náklady na učebnice a školní pomůcky
 • kapesné během pobytu – doporučujeme 250–350 CAD/měs.
 • vízové poplatky

Pozn.: Pro studium v Kanadě, které nepřesáhne 6 měsíců, není nutné vízum! Při delších programech ano, nicméně jsme zde pro vás a rádi vám se vším pomůžeme!

Od března 2016 je k vstupu do Kanady potřeba eTA (electronic Travel Authorization) s čímž Vám rádi pomůžeme!

 

 

Ahoj,

Pokud jsi někdy uvažoval nad tím, že bys chtěl studovat v zahraničí, neváhej a stůj si za tím! Už je to skoro měsíc, co jsem odletěla studovat za "velkou louži" do Kanady, Vancouveru a je to něco úžasného!

Když jsem byla odletála, strašně jsem se bála, jak na letištích zabloudím, ale bylo to v pohodě, když jsem nevěděla, tak jsem se zeptala a všichni byli ochotní a hodní a vysvětlili mi cestu. :)

Asi jenom málo lidí dostalo dobrou host rodinu, na kterou budou s láskou vzpomínat a já patřím mezi ně. Moje rodina je naprosto skvělá, ve všem mi vyjde vstříc, je moc hodná, ochotná a vždy chápající a napomocná, když zrovna nevím to jedno konkrétní slovo. :D.

Čekala jsem, že škola bude hrozná dřina, ale opak je pravdou. Předměty jsem si mohla navolit jaké jsem chtěla, takže když zrovna nemáš buňky na fyziku jako já, prostě si ji do svého rozvrhu nezařadíš. Je tu i spoustu jiných předmětů, které si v Čechách nevyzkoušíš a to je třeba vaření, tanec, fotbal jako vyučovací předmět!, fotografování, design, grafika, návrhy budov, šití nebo práce s dřevem. Jediné, co je trošku stresující je, že jedna vyučovací hodina trvá 80 minut, ale denně mám jenom 4 vyučovací hodiny, takže to uteče jako voda. :)


Protože škola končí v 15 hodin každý den, odpoledne jsou volná a na to se zaměřuje tvá škola. Na začátku roku jsem si mohla vybrat z bezpočtu sportů jako je basketbal, volejbal, plavání, tanec, fotbal, americký fotbal nebo třeba i hokejbal. Dále je tu i spoustu klubů, do kterých se můžeš přihlásit - studentská rada, fotoklub, zájmový klub a spoustu dalšího! Rozhodně tu není nuda! :D Kdyby se ti přece jen nic nelíbilo, ve Vancouveru se vždycky něco najde, co zaujme. Jsou tu jak hory, tak moře, různé galerie, výstavy, muzea, nákupní centra, sportovní akce, koncerty a na každém rohu je park, kde se mohou hrát různé hry anebo si jen tak sednout s knížku do trávy.

Kamarády jsem si tu našla hned na začátku školy, protože spoustu dalších dětí (hlavně z Itálie, Německa, Mexika a Brazílie) mělo tu stejnou myšlenku a to studovat v zahraničí.

Určitě to stojí za to!

Adéla K. 

 

 

Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990