Malta patří k nejmenším zemím Evropy, s nejvyšší hustotou osídlení. Jedná se o Maltské souostroví ve Středozemním moři s celkovou rozlohou 316 km2, hlavní ostrov, Malta, má rozlohu 246 km2, mezi další navštěvované ostrovy patří Gozo a Comino. Hlavním městem je krásná Valletta, která se nachází na východním pobřeží ostrova. Na Maltě žije kolem 430 000 obyvatel, kteří mluví dvěma úředními jazyky a to anglicky i maltsky. Malta je parlamentní republikou a od roku 2014 stojí v čele prezidentka Marie-Louise Coleiro Preca. Od 1. května roku 2004 je Malta členem Evropské Unie, platí se zde eurem.

Maltská historie sahá do doby více jak 7000 let zpět, kdy na ostrov začali připlouvat první osadníci. Díky strategické poloze v srdci Středomořského moře se Malta stala cílem mnoha dobyvačných národů a pyšní se tak bohatou historií. Většina největších světových civilizací, které utvářely světovou historii buď putovaly okolo ostrovů nebo se tam na nějaký čas usadily. Po každé z nadvlád zde něco zůstalo, každý národ zanechala na Maltě svou stopu. 

Maltské souostroví prožilo také záhadnou etapu megalitických chrámů, o jejichž vzniku nejsou do dnešní doby přesné informace. Ikdyž není jasné, jak mohla tehdejší civilizace tyto velkolepé stavby postavit, pozůstatky můžete obdivovat dodnes. Země, co by býválá britská kolonie (téměř 200 let), má stále velmi silné vazby na Velkou Británii a je členem Britského společenství národů. V roce 1964 byla vyhlášená nezávislost Malty a o deset let později se stala republikou.

Malta se může pochlubit snad největší koncentrací historického bohatství na jeden km čtvereční na světě! Svojí rozlohou jsou ostrovy velmi malé a díky tomu jsou všechny památky lehce dosažitelné. Během pobytu na Maltě můžete vidět opravdu hodně. Pozůstatky měst, škol a další historické skovosty je možné najít na mnoha místech ostrovů. Nejcennějším drahokamem maltské historie je ko-katedrála sv. jana ve Valettě. Dědictví zanechané rytíři sv. Jana je zároveň domovem dvou světoznámých obrazů slvaného italského malíře Caravaggia. V hlavním městě Valleta najdete klenoty historie přímo pod otevřeným nebem!

Maltské ostrovy jsou typickou oblastí středomořského podnebí. Pokud hledáte lokalitu, kde máte zaručené teplé, sluneční, letní dny, pak je pro vás Malta jasnou volbou! Srážky se vyskytují velmi málo a to především přez zimu, nejčastěji v období od listopadu do února. Sníh je pro obyvatelé Malty velkou raritou. Léta jsou naopak suchá (prakticky beze srážek) a horká avšak díky vlivu moře, které ostrovy obkolopuje, a příjemnému vánku jsou i v nejteplejších dnech snesitelná. V hlavní turistické sezóně (červenec-srpen) jsou běžné teploty kolem 30ºC, teplota moře kolem 24-25ºC a krásně modrá obloha bez mráčku.

Na Maltu létá přímý spoj Air Malta z Prahy či Vídně, let trvá cca 2 a půl hodiny a na palubě dostanete kromě vody taky něco malého k snědku. Nově operují lety z Prahy také české aerolinky. 

Po ostrově pak máte na výběr z několika možností dopravy... Na Maltě jezdí místní klimatizované autobusy, které vás za pár drobných rozvezou po celém ostrově. Mezi hlavními ostrovy (Malta - Gozo - Comino) pak jezdí pravidelně trajekty. Loďky jsou pro Maltu typické, můžete také využít nabízených okružních turistických plaveb a výletů.

Můžete si také půjčit auto, ale pozor, jízda po maltských silnicích pro vás může být dobrodružným a silným zážitkem. Krom toho, že malťané rozhodně nepatří mezi řidiče, které by se podctivě řídili předpisy a naopak se nebojí vám naznačit či říct, co si o vašem stylu řízení myslí, tak se tu jezdí vlevo. Obecně však platí, že autonehodu na ostrově uvidíte jen zřídka kdy. Auto si mohou půjčit na Maltě osoby starší 25 let, některé půjčovný pronajmou auto i mladším osobám, avšak za příplatek. Užitečná informace také  je, že si nelze půjčit auto přímo na letišti a při plánování trasy pozor, některé benzínky jsou v neděli zavřené.

Malta je kosmopolitní destinací s širokou škálou hotelů, lázní, restaurací a zábavními podniky, které jsou připraveny pro širokou veřejnost. Každý si tu určitě vybere to své!

Jít do restaurace je vždy zážitek a to nejen z gastronomického hlediska. Maltské, zejména pak čerstvé mořské delikatesy, vám určitě budou moc chutnat a kromě toho se podniky nachází na úžasných místech. Mnoho restaurací je přímo v historických budovách nebo mají úchvatný výhled na moře plné barevných lodiček. Alfa tým určitě doporučuje ochutnat místní specialitu, kterou je králík na všechny možné způsoby a jako předkrm ochutnejte třeba šneky, jako my!

Pokud budete na Maltě mezi červnem a září, nejspíš narazíte na nešjednu náboženskou festu. Oslava svatého patrona města nabízí turistům vždy nevšední  kulturní zážitek a unikátní atmosféru.

Ostrov nabízí mnoho sportovních aktivit. Můžete si jít ráno zaběhat podél pobřeží, vyzkoušet vodní lyže,  jezdit na plachetnici, létat na padáku, lézt po skalách, vydat se na trekking, nebo si zajezdit na kole. Pokud vás láká podmořský život, určitě si najděte chvilku na šnorchlování a nebo vyzkoušejte potápění. Malta má více míst na potápění než jakýkoliv další ostrov. Ostrovy přímo vybízejí k tomu, abyste objevili maltský podmořský svět! 

Téměř po celý rok můžete trávit volný čas sportovními aktivitami pod středomořským sluncem a plavat v křišťálově čistém moři.

Tipy Alfa Agency na výlety, které nemůžete vynechat:

 • dechberoucí zátoka St. Peter's Pool
 • večerní prohlídka Vallety
 • rybářská vesnička Marsaxlokk s místními trhy
 • jeskyně Blue Grotto
 • návštěva 5D kina ve Valletě - stručný příběh o historii ostrova

 

 • pro cestování na Maltu vám postačí platný cestovní pas či občanský průkaz, není nutné žádat o vízum
 • pro vstup do země nepotřebujete žádné specifické očkování
 • na ostrově jsou zásuvky britského typu (230V/50Hz), proto si určutě nezapomeňte přibalit adaptér
 • maltská telefoní předvolba je +356
 • na Maltě najdete Honorární generální konzulát České republiky (adresa: Hardrocks Bussines Park, burmarrad road, NXR 6345, Naxxar)
 • čas je stejný jako v ČR, takže si nemusíte přetáčet hodinky při příletu
 • jídlo v restauraci je cenově podobné, jako v ČR

Seznam nabízených kurzů pro juniory podle země

Sprachcaffe - Kurz pro Juniory

Letní jazykový kurz na Maltě je ideálním vyplněním volného času, kdy se studenti nejen zdokonalí v anglickém jazyce, ale seznámí se také s kulturou dané země a díky spoustě dalších mezinárodních studentů prožije nezapomenutelné léto! Komplex školy St. Julian´s se skládá z velkého množství učeben, školní rezidence, volejbalového hřiště, restaurace a zahrad. Největším lákadlem je však velký plavecký bazén! Malta je krásná středomořeská země, kde pro Vás bude studium nezapomenutelným zážitkem! 

Přejít na podrobné informace o Sprachcaffe - Kurz pro JunioryGateway School of English

Gateway School of English je malá, rodinná škola, a proto si můžete být jisti individuálním přístupem a dokonalou péčí v průběhu vašeho jazykového pobytu. Tato moderní škola je společně s rezidencí, ve které budete ubytováni, umístěna ve vilové čtvrti San Gwann, asi 20 minut od malebného Spinola Bay. 

Přejít na podrobné informace o Gateway School of EnglishInlingua - kurz pro juniory

Inlingua Mlata je škola s více než 35letou tradicí a zkušeností. Nalézá se v zátoce v městečku Sliema na ostrově Malta. Nabízí jazykové kurzy jak pro teenagery tak zvlášť pro mladší děti. Jazykový kurz pro mladé studenty má za cíl vybudovat základní porozumění jazyka a schopnost nejběžnější komunikace.

Přejít na podrobné informace o Inlingua - kurz pro junioryInternational House - Kurz pro Juniory

International House Malta-Gozo se nachází na severu ostrova v místech, kde jsou nejatraktivnější maltské pláže. Celý komplex školy je součástí 4* hotelu přímo na pobřeží Středozemního moře, výuka je však naprosto oddělená od hotelu díky svému vlastnímu křídlu a díky své lokalitě mimo jinak rušnou Maltu je tato škola naprosto nejbezpečnější ze všech!

Přejít na podrobné informace o International House - Kurz pro JunioryBELS

BELS je malá rodinná škola, která kombinuje to nejlepší z Malty s kvalitní výukou. Prostředí školy je nové a moderní a přes to útulné. Hlavní budova je v městečku St. Paul's Bay, které nabízí pláž a opravdovou dovolenkovou atmosféru. Mimo nejrušnější párty zónu Maltského pobřeží St Paul's Bay nabízí vše co potřebujete v bezpečném klidném prostředí. Za zábavou to ale není daleko a BELS má pro své studenty připraveny vodní sporty, společenské aktivity i výlety po ostrově i mimo.

Přejít na podrobné informace o BELSGV Malta - Junior kurzy

Pokud hledáte kurz stím nejvřelejším přístupem a láskou k našim již nejmenším dětem, rodinná škola GV Malta vám vaši představu splní. Už od 4 let zde můžou děti pilovat své dovednosti v angličtině, a to v prostředí školy hned roh od pláže. Rodiče jsou také vítání, přidejte se na kurz pro dospělé či jen buďte dětem doprovod a prožijte úžasnou rodinnou dovolenou na slunné Maltě. A pro teenagery 10-17 let je připraven úžasný Summer Camp s bohatými zážitky na každý den!

Přejít na podrobné informace o GV Malta - Junior kurzyESE - Jazykový pobyt pro celou rodinu

Angličtina je dnes nezbytnou součástí našich znalostí, a to bez ohledu na věk. Ať už je vám 8 nebo 50 let, neustálé doplňování znalostí se vždy hodí. Nejlépe se jazyk trénuje přímo v prostředí rodilých mluvčích a Malta je krásnou letní destinací pro všechny! Navíc můžete své studium spojit rovnou s dovolenou pro celou rodinu, ve škole ESE a s ubytováním v nejmodernějším 4*hotelu to bude dokonalé léto!

Přejít na podrobné informace o ESE - Jazykový pobyt pro celou rodinuSprachcaffe - Kurz pro Juniory

Letní jazykový kurz na Maltě je ideálním vyplněním volného času, kdy se studenti nejen zdokonalí v anglickém jazyce, ale seznámí se také s kulturou dané země a díky spoustě dalších mezinárodních studentů prožije nezapomenutelné léto!  Komplex školy St. Paul's Bay najdete v menším městěčku Buggiba a nadchne vás svými úchvatnými plážemi hned za rohem.

Přejít na podrobné informace o Sprachcaffe - Kurz pro JunioryAtlas Malta - Kurz pro Juniory

Jazyková škola Atlas nabízí i rezidenční kurzy na Maltě. Studovat budete v St. Julian's a ubytování budete mít v části San Gwann. Nemusíte se bát cestování, škola vám odvoz do školy a zpět do ubytování zařídí. 

Přejít na podrobné informace o Atlas Malta - Kurz pro Juniory