Nova Scotia International Student Program vznikl na základě spojení regionálních školních rad a ministerstva školství, jenž zaručuje stejnou kvalitu škol po celém území provincie Nova Scotia. Na střední školy sem každoročně přijíždí okolo 1000 zahraničních studentů například z Belgie, Brazílie, Číny, Kolumbie, Německa, Itálie, Japonska, Mexika či České republiky.

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 8 - 18 let
Znalost angličtiny komunikativní znalost
Délka a termíny programu semestr: září–leden; únor–červen školní rok: září–červen
Uzávěrka přihlášek 15.3.2019
Školní rok září–červen

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990Státní střední školy v Novém Skotsku

V rámci provincie Nové Skotsko působí organizace NSISP, která združuje sedm regionálních školských rad v rámci provincie a zašťiťuje v provincii mezinárodní program. Každoročně sem přijíždí na 1 000 studentů z různých koutů světa, aby studovali na některé z místních středních škol. Tento program je dlouhodobě nejoblíbenější a brzy se plní, nezapomeňte tedy podat přihlášku včas!

Lokace

Poloostrov a zároveň jedna z deseti provincií Kanady Nova Scotia se nachází v jihovýchodní části Kanady, na pobřeží Atlantického oceánu. Nova Scotia se může chlubit nejdelší 7 400 km dlouhou pobřežní čarou v Severní Americe. Z jakéhokoliv místa na poloostrově se na pobřeží dostanete v maximálním časovém horizontu jedné hodiny. Naleznete zde písečné pláže vhodné ke koupání, severské jehličnaté lesy vybízející k výletům a hory vhodné pro lyžaře a snowboardisty. Ač se to může zdát nepravděpodobné, Nova Scotia se nachází jižněji než Česká republika!

 

Podnebí

Tato provincie patří díky proudění Golfského proudu k nejteplejším v Kanadě. Podnebí je podobné tomu v New Yorku, Bostonu nebo i klimatu České republiky. Přes léto se teplota může vyšplhat na 25–32 °C a v zimě padá na 0 až –10 °C.

Školy v Novém Skotsku

Všechny školy musí dodržovat stejnou nabídku předmětů stanovenou ministerstvem školství, jsou tedy na kvalitativně stejné úrovni. Velké množství škol navíc poskytuje širokou nabídku mimoškolních aktivit. Můžete se zapojit do četných kroužků a klubů například s hudebním, uměleckým nebo sportovním zaměřením. Na rozdíl od amerických státních škol máte na školách v Kanadě možnost maturovat a školy této provincie úzce spolupracují s univerzitami, takže se pro Vás studium na střední škole v Kanadě může stát vstupenkou na kanadskou univerzitu!

Výběr školy a rodiny

Studenti jsou umísťováni na základě vyplněné přihlášky, kde se zohledňují studentovy zájmy a předměty, které studuje ve škole. Je možné dát preferenci většího či menšího města, města s možností určitého sportu, či návštěvy určitého zájmového kroužku. Každá rodina je pečlivě vybírána a pravidelně navštěvovaná regionálním koordinátorem. Nova Scotia má jednu z nejhustších sítí místních koordinátorů, kterých je v provincii 25.

Ceny pro školní rok 2021/2022

 

DÉLKA PROGRAMUCena
Semestr (5 měsíců)od 11 075 CAD
Školní rok (10 měsíců)od 20 025 CAD
VÍZOVÉ POPLATKYCena
studijní víza (pobyt delší 6 měsíců)235 CAD (žádost a biometrické údaje)
eTA (electronic travel authorization)7 CAD
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

 

Cena zahrnuje

 • umístění a studium na střední škole v provincii Nova Scotia
 • ubytování v hostitelské rodině, vlastní pokoj, plnou penzi
 • vyzvednutí a odvoz na letiště
 • po-příjezdové setkání v Kanadě
 • pojištění léčebných výloh a odpovědnosti
 • podporu místního koordinátora
 • asistenci Alfa Agency při realizaci programu

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku do Kanady; učebnice a pomůcky na škole
 • kapesné během pobytu (doporučeno 250–350 CAD na měsíc)
 • vízové poplatky
 • příplatek za speciální stravu

Pozn.: Pro studium v Kanadě, které nepřesáhne 6 měsíců, není nutné vízum! Při delších programech ano, nicméně jsme zde pro vás a rádi vám se vším pomůžeme!

Od března 2016 je ke vstupu do Kanady potřeba eTA (electronic Travel Authorization) s čímž Vám rádi pomůžeme!

 

Ahoj Dáši, 

chtěla bych ti zaprvé popřát do nového roku vše nejlepší!

Mám se tu v Kanadě nejlépe, jak můžu, mám úžasnou rodinu, která je "crazy". Jsou velice akční a stále něco děláme. Škola je malinko těžší, než jsem myslela, ale zvládám to a jsem moc ráda, že tu můžu nakonec zůstat rok a maturovat :-)!!

Posílám veliký pozdrav do vaší kanceláře ze zasněžené a ledové Kanady!

Gabriela M., rok na střední škole v Novém Skotsku

 

 

Ahoj všem,

Na dobu strávenou studiem v zahraničí už nikdy nezapomenu. Dala mi nové zkušenosti, přátele a zážitky. Kdo, byť jen trochu, uvažuje o tomto neobvyklém způsobu studia, vřele doporučuji tuto představu realizovat :).

Už to budou dva roky, co jsem odcestovala do Nového Skotska na jihovýchodním pobřeží Kanady. Ani já jsem nebyla tou výjimkou, do které by se nezakously obavy před odletem do neznámého prostředí. Největší strach jsem měla z cizího jazyka. Sice jsem měla za sebou studium angličtiny ve škole (jako předpokládám většina studentů teď), ale přece jenom představa, že se nemůžu zeptat spolusedícího – samozřejmě v češtině – co tím myslel učitel, mě děsila. Ale po pár minutách za oceánem ze mě všechny obavy opadly.

Moje hostfamily byla úžasná. Dokázali, že jsem se cítila v Kanadě jako doma. Brali mě na výlety, vozili mě z tréninků (dokonce se na mě byli podívat na turnajích – moje hostmum mi i fandila jako bych byla její :), dovolovali mým kamarádkám přespávat u nich/mě doma…

Škola byla něco jiného, než na co jsem do té doby byla zvyklá. Ale nemyslím to v negativním slova smyslu. Prostě mít „jen“ 4 hodiny denně a moct si vybrat předměty, které budu studovat, dřív než na vysoké škole, bylo pro mě do té doby jen ve snech. Díky tomu, že jsem každý předmět měla s jinou skupinkou lidí, jsem poznala hodně přátel (a ne jen zahraničních studentů).

Co ještě rozhodně musím zmínit, jsou přátelství s děckama ze zahraničí… Na začátku jsou všichni mezinárodňáci na tom stejně. Neznají nikoho a nikomu „nerozumí“. Takže je vážně jednoduché se skamarádit (i kdyby vás všichni Kanaďani ignorovali – což se myslím nikdy nestane), protože všichni hledají tu spřízněnou duši. Mě to vydrželo s několika holkami až do teď a zatím každé prázdniny jsme se viděly. Minulý rok jsme byly pohoštěni ve Francii u kamarádky Clotilde a letos jsem ukázala holkám rodnou zemi já.

A co moje obava z angličtiny? Teď zpětně vím, že Kanaďanům je jedno, jestli skládáte správně slova do vět, jakou máte gramatiku nebo jaký máte akcent. Když pochopí, co myslíte, tak to stačí k dobrému soužití. A i kdyby vám nerozuměli, rádi pomohou jen tak, protože je to strašně příjemný a milý národ :).

Sečteno podtrženo, studium v Kanadě byl jeden z nejlepších zážitků, které jsem doteď měla. Za nic bych neměnila a nejradši opět vycestovala.

Katka Z., 1 term na střední škole v Novém Skotsku

 
 

Zdravím všechny zájemce o studium v zahraničí. Jmenuji se Domča a v minulém roce jsem strávila 10 měsíců v Kanadě. Byla jsem v Novém Skotsku v městě Truro. Bydlela jsem v kanadské rodině spolu s Mexičankou, Sofi.
Už před odletem jsem měla nervy, to je asi přirozené, protože představa, že strávím rok sama mě děsila. Věřte mi, není čeho se bát. Hned ze začátku jsem si udělala mnoho kamarádů ze zahraničí ale i z Kanady. Další věc čeho se lidé bojí je angličtina. Ze začátku to je určitě šok, ale mám kamarádku, která tam přijela a uměla doslova dvě věty. Po půl roce, který tam strávila, už neměla žádné problémy fungovat v každodenním životě.
V průběhu mého studia jsem měla to štěstí podívat se do Montrealu a Ottawy, kde jsem se do Kanady nadobro zamilovala :)

Studium v zahraničí je to nejlepší co pro sebe (nebo své dítě) můžete udělat a pokud máte tu možnost neváhejte a využijte ji.
Nejen že se naučíte skvěle anglicky ale taky poznáte kamarády z celého světa, rozšíříte si obzory a naučíte se spoléhat jen sami na sebe. Ze své zkušenosti můžu říct, že to opravdu dalo ještě víc než jsem čekala. Prožila jsem neuvěřitelný rok, mám přátelé z Kanady, Německa, Belgie, Japonska, Kolumbie a sestru z Mexika a zážitky na celý život.

Domča Z., rok na střední škole v Novém Skotsku

 

Nova Scotia Locations Reel from Our work on Vimeo.

 

Více videí na kanále vimeo: https://vimeo.com/novascotiaisp. 

Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990