Spojené státy americké

Někoho Spojené státy ohromí pulsujícími milionovými městy, jiného nevídanou rozmanitostí přírody. Jejich návštěva zanechává v každém, ať už do nich jenom nakoukl, nebo měl možnost je lépe poznat, hluboké a nezapomenutelné zážitky. Co je vlastně pro USA typické? Je to snad New York se svým pestrým složením obyvatel a ulicemi utopenými mezi mrakodrapy, kde v létě panují horka a v zimě zase mrazy? Nebo je to Los Angeles, město s desítkami předměstí, hledající svou tvář v rozporech bohatství, filmového megaprůmyslu a narůstajícího vlivu španělsky mluvícího obyvatelstva blízké Latinské Ameriky? Spojené státy jsou tak rozsáhlé, že na západě Aljašky svítá o 4 hodiny později než na severovýchodě ve státě Maine. Mezi dvěma oceány (Atlantik a Tichý oceán) leží téměř všechny typy podnebí i zemského povrchu – od polární tundry na Aljašce přes horké písečné pouště v Kalifornii až po vlhké subtropy v okolí Mexického zálivu. Lidé jsou přátelští a charakterističtí oddaností a úctou ke své zemi a jejím hodnotám. Z hlediska jazykového stojí za zmínku, že je to země s největším počtem anglicky mluvících obyvatel, a že americká angličtina se liší především výslovností a také slovní zásobou od angličtiny britské.

Vzdělávací systém USA a studium na High School

Základní a středoškolské vzdělání trvá ve Spojených státech celkem 12 let. Obecně platí, že žáci stráví 6–8 let na základním stupni (Elementary School) a následně 4–6 let na stupni středoškolském. Poslední čtyři roky střední školy (ročníky 9–12) jsou obyčejně nazývány jako High School. Studenti končí High School ve věku 17 nebo 18 let. Absolventi mohou pokračovat na technických a učňovských vzdělávacích institucích, dvouletých Community Colleges (obdoba našich VOŠ) nebo na čtyřletých Colleges (VŠ) nebo univerzitách. V USA tedy neexistují odborné střední školy a učiliště. Školy však studentům posledních ročníků nabízejí odborné předměty (např. technické a ekonomické) jako volitelné. Žáci si zpravidla půjčují učebnice od školy. V některých školách se nosí školní uniformy. Většina škol a tříd je smíšených, pouze v některých školách existují dívčí či chlapecké třídy. Školní rok probíhá od poloviny srpna až začátku září do srpna. Vedlejší prázdniny jsou dva týdny na konci prosince a jeden týden v březnu nebo v dubnu. Školní výuka začíná obvykle v 8:00 a končí v 15:00. Školní den se skládá z pěti nebo šesti vyučovacích hodin s krátkými přestávkami. Každý student si s pomocí svého koordinátora a studijního poradce vybere předměty, které odpovídají jeho individuálním zájmům a schopnostem. Podle statistik se většina studijních plánů v 9. až 12.  třídě High School skládá z angličtiny, historie nebo sociálních věd, matematiky, přírodních věd, cizího jazyka, umění, technického a obchodního vzdělání (celkem 6–7 předmětů). Povinná bývá zpravidla pouze angličtina a historie, další předměty jsou volitelné. Učitelé na středních školách obvykle zůstávají ve svých učebnách a studenti je mění podle svých individuálních rozvrhů. Hodnotící systém v USA používá stupně od „A“ (výborně) do „F“ (nedostatečně). Školy jsou vybaveny jídelnami nabízejícími obědy, většinou formou studených lunch boxů, nebo si žáci nosí jídlo z domu. Pro žáky s bydlištěm mimo docházkovou vzdálenost, což je mimochodem vzdálenost velmi krátká, je nabízena zdarma doprava školními autobusy. Mnoho rodičů ovšem dováží děti do školy auty, studenti starší 16 let jezdí auty vlastními. To bohužel neplatí pro zahraniční studenty!


Seznam nabízených jazykových kurzů podle země

Kaplan International English Highline college, Seattle

Kaplan International Colleges zaručuje kvalitu svých služeb více jak 35letými zkušenostmi. Škola nabízí širokou škálu kurzů od úplných začátečníků po pokročilé. V případě USA si můžete vybrat hned z několika destinací, kam byste se chtěli podívat, a spojit tak studium s poznávací cestou či pobytem u moře. Budova školy se nachází v univerzitní části v pěším dosahu zálivu. Okolní krajina je nádherná, navíc můžete zažít výlety do divočiny či horské lyžování!

Přejít na podrobné informace o Kaplan International English Highline collegeKaplan International English, Berkeley

Kaplan International Colleges zaručuje kvalitu svých služeb více jak 35letými zkušenostmi. Škola nabízí širokou škálu kurzů od úplných začátečníků po pokročilé. V případě USA si můžete vybrat hned z několika destinací, kam byste se chtěli podívat, a spojit tak studium s poznávací cestou či pobytem u moře. Budova školy se nachází přímo v centru Berkeley, jen jeden blok od věhlasné university. Berkeley je město ve státě Kalifornia, které nabízí nejen příjemné přímořské podnebí, ale také kulturní život.

Přejít na podrobné informace o Kaplan International EnglishKaplan International English, San Francisco

Kaplan International Colleges zaručuje kvalitu svých služeb více jak 35-letými zkušenostmi. Škola nabízí širokou škálu kurzů od úplných začátečníků po pokročilé. V případě USA si můžete vybrat hned z několika destinací, kam byste se chtěli podívat, a spojit tak studium s poznávací cestou či pobytem u moře. Město jedno z nejkrásnějších měst na světě, proslulo zejména svými strmými kopci mezi kterými jezdí lanová tramvaj. Most Golden Gate Bridge, který patří k světovým architektovnickým unikátům. 

Přejít na podrobné informace o Kaplan International EnglishKaplan International English Westwood, Los Angeles

Kaplan International Colleges zaručuje kvalitu svých služeb více jak 35letými zkušenostmi. Škola nabízí širokou škálu kurzů od úplných začátečníků po pokročilé. V případě USA si můžete vybrat hned z několika destinací, kam byste se chtěli podívat, a spojit tak studium s poznávací cestou či pobytem u moře. Škola se nachází v univerzitní čtvrti Westwood se spoustou obchodů, kin, restaurací a je v dostahu slavné Rodeo Drive v Beverly Hills. LA je ideálním místem pro spojení studia a zábavy!

Přejít na podrobné informace o Kaplan International English WestwoodKaplan International English, San Diego

Kaplan International Colleges zaručuje kvalitu svých služeb více jak 35letými zkušenostmi. Škola nabízí širokou škálu kurzů od úplných začátečníků po pokročilé. V případě USA si můžete vybrat hned z několika destinací, kam byste se chtěli podívat, a spojit tak studium s poznávací cestou či pobytem u moře. Budova školy se nachází v centru města  a má k dispozici nádhernou venkovní terasu. San Diego má příjemné přímořské podnebí a nachází se zde množství pláží. S průměrnou teplotou 18 °C patří k nejteplejším destinacím.

Přejít na podrobné informace o Kaplan International EnglishKaplan International English, Chicago

Síť škol Kaplan vám nabízí studium v mnoha destinacích po celém světe. Tato organizace patří mezi špičku v oblasti mezinárodního vzdělávání. Nabízí širokou škálu kurzů v nejrůznějších koutech USA, kde si vybere opravdu každý. Budovy škol se nachází většinou v centru měst v příjemném prostředí vysokoškolských kampusů. V porovnání s New Yorkem nebo Los Angeles je Chicago mnohem čistší a zelenější. Díky velkému množství parků se městu přezdívá City in a Garden.

Přejít na podrobné informace o Kaplan International EnglishKaplan International English, Philadelphia

Síť škol Kaplan vám nabízí studium v mnoha destinacích po celém světe. Tato organizace patří mezi špičku v oblasti mezinárodního vzdělávání. Nabízí širokou škálu kurzů v nejrůznějších koutech USA, kde si vybere opravdu každý. Budovy škol se nachází většinou v centru měst v příjemném prostředí vysokoškolských kampusů. Philadelphia je středně velké historické město nedaleko New Yorku. Město oplývá kulturními, kulinářskými, uměleckými a etnickými poklady. Říká se mu město života, svobody a hledání štěstí.

Přejít na podrobné informace o Kaplan International EnglishKaplan International English Soho, New York

Síť škol Kaplan vám nabízí studium v mnoha destinacích po celém světe. Tato organizace patří mezi špičku v oblasti mezinárodního vzdělávání. Nabízí širokou škálu kurzů v nejrůznějších koutech USA, kde si vybere opravdu každý. Budovy škol se nachází většinou v centru měst v příjemném prostředí vysokoškolských kampusů. Studium v New Yorku, v jedné z největších metropolí na světě, a výhled z Empire State Building, bude pro vás jistě nezapomenutelným zážitkem! 

Přejít na podrobné informace o Kaplan International English SohoKaplan International English Fenway, Boston

Síť škol Kaplan vám nabízí studium v mnoha destinacích po celém světe. Tato organizace patří mezi špičku v oblasti mezinárodního vzdělávání. Nabízí širokou škálu kurzů v nejrůznějších koutech USA, kde si vybere opravdu každý. Budovy škol se nachází většinou v centru měst v příjemném prostředí vysokoškolských kampusů. Boston leží na východním pobřeží USA a je to jedno z nejstarších a kulturně nejvýznamnějších měst Spojených států, středisko vysokoškolského vzdělávání, zdravotnictví a kulturního života.  

Přejít na podrobné informace o Kaplan International English FenwayInternational House, Boston

Zdokonalte se v jazyce obchodu a v tématech jako jsou finance, marketing či právo, a přidejte k tomu zlepšení v obchodních komunikačních dovednostech při mítinzích, na prezentacích, při jednáních apod. To vše, ale také klasické kurzy obecné angličtiny, vám nabízí IH Boston. Váš lektor vám navrhne program, který bude odpovídat přímo vašim jazykovým potřebám.

Přejít na podrobné informace o International HouseKaplan International English, Miami

Síť škol Kaplan vám nabízí studium v mnoha destinacích po celém světe. Tato organizace patří mezi špičku v oblasti mezinárodního vzdělávání. Nabízí širokou škálu kurzů v nejrůznějších koutech USA, kde si vybere opravdu každý. Budovy škol se nachází většinou v centru měst v příjemném prostředí vysokoškolských kampusů. Pokud vyhledáváte teplejší lokality, je Miami pro vás tou pravou volbou, je to slunečné město plné zábavy a příjemných teplot během celého roku.

Přejít na podrobné informace o Kaplan International EnglishGlobal Village, Honolulu

Global Village patří do sítě mezinárodních škol s velmi dlouhou tradicí a řadou hodnocení. Studium na havajském ostrově Oahu nabízí studentům prožití nezapomenutelných chvil , zvláště pak na vyhlášených místních plážích. Škola nabízí kromě kvalitní výuky také širokou škálu aktvit, o které nebudete mít na havajském ostrově uprostřed Tichého oceánu opravdu nouzi. Můžete si i zvolit kombinaci angličtina + surfing, tanec Hula atd. Budova školy se nachází v moderní budově centra města, nedaleko slavné pláže Waikiki. 

Přejít na podrobné informace o Global VillageNew York Language Center, New York

Low cost varianta studia v New Yorku! New York Language Center nabízí jazykové kurzy ve třech centrech v New Yorku. Dvě jsou umístněna na Manhattanu, další je ve čtvrti Queens. Tato jazyková škola je ideální pro dlouhodobější jazykové kurzy v délce od čtyř týdnů. Záleží jen na vás, kolik času budete chtít v New Yorku strávit. 

Přejít na podrobné informace o New York Language CenterOpen hearts language academy, Miami

Open Hearts Language Academy se nachází přímo v srdci Miami, které nabízí svým studentům jedinečnou příležitost nechat se unést nezapomenutelným multikulturním prostředím a zároveň využít studia angličtiny. Škola se nachází přímo v areálu The Four Ambassadors přímo u moře. Miami má opravdu něco pro každého, a to jak nespočet restaurací, kaváren, muzeí, tak i překrásné pláže a s tím spojené bohaté sportovní vyžití. 

Přejít na podrobné informace o Open hearts language academyKaplan International English Empire state, New York

Síť škol Kaplan vám nabízí studium v mnoha destinacích po celém světe. Tato organizace patří mezi špičku v oblasti mezinárodního vzdělávání. Nabízí širokou škálu kurzů v nejrůznějších koutech USA, kde si vybere opravdu každý. Budova škol se nachází většinou v centru měst v příjemném prostředí vysokoškolských kampusů. Studium v New Yorku, v jedné z největších metropolí na světě, a výhled z Empire State Building, bude pro vás jistě nezapomenutelným zážitkem! 

Přejít na podrobné informace o Kaplan International English Empire stateKaplan International English Harvard Square, Boston

Síť škol Kaplan vám nabízí studium v mnoha destinacích po celém světe. Tato organizace patří mezi špičku v oblasti mezinárodního vzdělávání. Nabízí širokou škálu kurzů v nejrůznějších koutech USA, kde si vybere opravdu každý. Budovy škol se nachází většinou v centru měst v příjemném prostředí vysokoškolských kampusů.Boston leží na východním pobřeží USA a je to jedno z nejstarších a kulturně nejvýznamnějších měst Spojených států, středisko vysokoškolského vzdělávání, zdravotnictví a kulturního života. 

Přejít na podrobné informace o Kaplan International English Harvard SquareKaplan International English, Washington

Síť škol Kaplan vám nabízí studium v mnoha destinacích po celém světe. Tato organizace patří mezi špičku v oblasti mezinárodního vzdělávání. Nabízí širokou škálu kurzů v nejrůznějších koutech USA, kde si vybere opravdu každý. Budovy škol se nachází většinou v centru měst v příjemném prostředí vysokoškolských kampusů.Na území D. C. nenajdeme mrakodrapy, které jsou v jiných městech USA typické, ale pouze ve Washingtonu najdete Bílý dům a mnoho jiných historických budov, restaurací a muzeí.

Přejít na podrobné informace o Kaplan International EnglishKaplan International English - IIT, Chicago

Síť škol Kaplan vám nabízí studium v mnoha destinacích po celém světe. Tato organizace patří mezi špičku v oblasti mezinárodního vzdělávání. Nabízí širokou škálu kurzů v nejrůznějších koutech USA, kde si vybere opravdu každý. Kaplan se nachází v areálu  Illinois Institute of Technology, která je špičkovou technickou univerzitou. Studenti mohou plně využívat volný vstup do knihovny, bazénu, posilovny, bowling a sportovních zařízení. Chicago díky velkému množství parků se městu přezdívá City in a Garden.

Přejít na podrobné informace o Kaplan International English - IITKaplan International English, Seattle

Kaplan International Colleges zaručuje kvalitu svých služeb více jak 35letými zkušenostmi. Škola nabízí širokou škálu kurzů od úplných začátečníků po pokročilé. V případě USA si můžete vybrat hned z několika destinací, kam byste se chtěli podívat, a spojit tak studium s poznávací cestou či pobytem u moře. Budova školy se nachází v univerzitní čtvrti v centru města. Okolní krajina je nádherná, navíc můžete zažít výlety do divočiny či horské lyžování!

Přejít na podrobné informace o Kaplan International EnglishKaplan International English, Portland

Síť škol Kaplan vám nabízí studium v mnoha destinacích po celém světe. Tato organizace patří mezi špičku v oblasti mezinárodního vzdělávání. Nabízí širokou škálu kurzů v nejrůznějších koutech USA, kde si vybere opravdu každý. Škola se nachází v centru města, které je obklopeno lesy, majestátnými horami a lyžařskými středisky. Portland je módní a kosmopolitní město s rušnou hudební scénou, spoustou klubů, barů, ale především městem s jedním z nejnižších životních nákladů v USA.

Přejít na podrobné informace o Kaplan International EnglishKaplan International English City College, Santa Barbara

Kaplan International Colleges zaručuje kvalitu svých služeb více jak 35-letými zkušenostmi. Škola nabízí širokou škálu kurzů od úplných začátečníků po pokročilé. V případě USA si můžete vybrat hned z několika destinací, kam byste se chtěli podívat, a spojit tak studium s poznávací cestou či pobytem u moře. Budova školy má krásný výhled na moře a jednu z nejkrásnějších pláží přímo na dostah! Santa Barbara je pokládána za hlavní město tzv. "Americké riviéry".

Přejít na podrobné informace o Kaplan International English City CollegeKaplan International English Whittier College, Los Angeles

Kaplan International Colleges zaručuje kvalitu svých služeb více jak 35letými zkušenostmi. Škola nabízí širokou škálu kurzů od úplných začátečníků po pokročilé. V případě USA si můžete vybrat hned z několika destinací, kam byste se chtěli podívat, a spojit tak studium s poznávací cestou či pobytem u moře. Škola se nachází v kampusu americké univerzity Whittier College. Škola kromě kvalitní výuky a vybavení nabízí také výborné sportní zázemí a hřiště. LA je ideálním místem pro spojení studia a zábavy!

Přejít na podrobné informace o Kaplan International English Whittier CollegeKaplan International English Golden West College, Los Angeles

Kaplan International Colleges zaručuje kvalitu svých služeb více jak 35letými zkušenostmi. Škola nabízí širokou škálu kurzů od úplných začátečníků po pokročilé. V případě USA si můžete vybrat hned z několika destinací, kam byste se chtěli podívat, a spojit tak studium s poznávací cestou či pobytem u moře. Škola se nachází v areálu americké vysoké školy Golden West, můžete si tak vyzkoušet život přímo v kampusu a využít i plně její vybavení a veškeré aktivity. 

Přejít na podrobné informace o Kaplan International English Golden West CollegeSprachcaffe, New York

Síť škol Sprachcaffe nabízí výbornou kvalitu osvědčenou mnoha certifikáty, kterou také dokazují zkušenosti našich studentů. New York představuje jedno z nejmodernějších měst na světě. Historii města představuje budova školy, která se nachází v  samém centru města, ve čtvrti Midtown - Manhattan. Ve volném čase Vám New York nabídne všechno, famozní mrakodrapy, restaurace, galerie, muzea, sportovní zápasy, diskotéky i klidný Central Park.

Přejít na podrobné informace o SprachcaffeSprachcaffe, Boston

Síť škol Sprachcaffe nabízí výbornou kvalitu osvědčenou mnoha certifikáty, kterou také dokazují zkušenosti našich studentů. Budova školy se nachází v centru Bostonu, v pěší vzdálenosti stanice metra T a v blízkosti známé nákupní čtvrti Downtown Crossing. V blízkém okolí můžete navštívit mnoho historických památek, jako je Old South Meeting House nebo třeba baseballové hřiště ve Fenway Parku, či mnoho restaurací  a kaváren, kde můžete procvičovat konverzaci s rodilými mluvčími.

Přejít na podrobné informace o SprachcaffeSprachcaffe, Los Angeles

Síť škol Sprachcaffe nabízí výbornou kvalitu osvědčenou mnoha certifikáty, kterou také dokazují zkušenosti našich studentů. Kampus se nachází v krásném přímořském předměstí jen 30 minut od centra města a v blízkosti krásných pláží Santa Monici. V okolí školy můžete navštívit nákupní centra, mnoho restaurací a kaváren. Los Angeles nabízí nespočet zábavních aktivit,  zavítejte do Hollywoodu, Beverly Hills, Hermosa Beach, Laguna Beach, Rodeo Drive, Melrose Avenue nebo třeba Disneyland!

Přejít na podrobné informace o SprachcaffeOISE, Boston

Jazyková škola OISE je mezinárodní špičková škola zejména pro manažerské kurzy v anglickém jazyce. Vyberte si místo, které se vám nejlépe zamlouvá, a OISE už udělá vše proto, abyste ze svého jazykového pobytu vytěžili maximum. V každé destinaci na vás čekají moderně vybavené prostory uzpůsobené na míru jazykové škole, která se specializuje na kurzy pro manažery a nabízí velmi kvalitní jazykové vzdělání, které vás bezesporu posune dál ve vašem byznysu.

Přejít na podrobné informace o OISELaL language centres, Boston

Síť škol LAL má mnoholetou působnost hned v několika zemích a disponuje řadou certifikátů, které dokazují vysokou kvalitu. Budova školy se nachází v srdci Bostonu ve čtvrti West End, která patří studentům, proto se volném čase jistě nebudete nudit. Můžete navštívit muzeum, galerii nebo jít procházkou k nedaleké řece Charles River. Boston je také  městem sportu a zábvy, proto si jistě nenechejte ujít prvoligový hokejový nebo basketbalový zápas či koncert nebo jen posezení v příjemné restauraci.

 

Přejít na podrobné informace o LaL language centresLaL language centres, Fort Lauderdale

Síť škol LAL má mnoholetou působnost hned v několika zemích a disponuje řadou certifikátů, které dokazují vysokou kvalitu. Pobočka na slunné Floridě patří mezi studenty k velmi oblíbeným. Kampus školy sídlí v areálu La Quinta Inn, ve které se studenti také mohou pohodlně ubytovat. Ve školním areálu se nachází  bazén, fit centrum a venkovní terasa, kde si můžete užívat volno s ostatními studenty. V okolí jsou také příjemné restaurace nebo si procházkou můžete zajít na krásnou floridskou pláž.

Přejít na podrobné informace o LaL language centres