Seznam nabízených středních škol podle země

Státní střední školy - Velká Británie

Velká Británie je zemí vzdělanosti. Gramotnost a všeobecný přehled Britů se v mezinárodním srovnání drží elegantně vysoko. Určitý počet zahraničních studentů a kvalitní péče o ně je součástí dobré vizitky většiny britských colleges (středních škol). Programy pro mezinárodní studenty jsou ve Velké Británii pečlivě propracované.

Cena za rok od: 6 990 GBP/Cena za semestr od: 7 150 GBP

Přejít na podrobné informace o Státní střední školy - Velká BritánieStudium s přípravou na A-Levels, IB program - Velká Británie

A-levels (tzv. advanced levels) jsou státní zkoušky, které britští studenti skládají ve věku 18 let. Diplom A-level je mezinárodně uznávaný a akceptovaný většinou zahraničních univerzit. Student má ve 3. a 4. ročníku střední školy 8–12 různých předmětů. V prvním maturitním ročníku mají studenti 4-5 předmětů. Z těchto předmětů skládají na konci roku zkoušku (tzv. AS level). Ve  druhém roce si v daných předmětech dále zdokonalují své znalosti a vše je završeno složením maturity.

Cena za rok od: 8 890 GBP/Cena za semestr od: 7 950 GBP

Přejít na podrobné informace o Studium s přípravou na A-Levels, IB program - Velká BritánieSoukromé střední školy - Velká Británie

V rámci britského vzdělávacího systému mají soukromé školy poměrně silnou pozici. Platí to nejenom historicky, ale bezesporu i v současné době. Jednotlivé školy jsou hodně osobité, ale vyznačují se i určitými společnými parametry. Mají zpravidla vysokou akademickou úroveň a často i prestiž a studentům nabízí nadstandardní zázemí jak po stránce personální (vyučující), tak i materiální (budovy školy, sportoviště, ateliéry, apod.) Na všechny tyto okolnosti jsou profesoři i studenti dané školy patřičně hrdí. 

Cena za rok od: 19 990 GBP/Cena za semestr od: 12 990 GBP

Přejít na podrobné informace o Soukromé střední školy - Velká BritánieBrockenhurst College

Brockenhurst College je velmi prestižní britská střední škola, která se pyšní bezkonkureční polohou v srdci nadhérného New Forest National Park v hrabství Hampshire. Škola má více jak stoletou historii a nabízí mnoho A Level kurzů a kurzů vyššího vzdělání. Na škole studuje okolo 3 000 studentů, z čehož je 5 % mezinárodních. Brockenhurst College je tak ideální volbou, pokud chcete zažít pravou atmosféru britské college. Studenti se také každoročně dostávají na nejlepší světové univerzity, 85 % z nich bylo přijato do TOP 50 univerzit světa.

 

Cena za semestr od: 7 150 GBP

Přejít na podrobné informace o Brockenhurst College