Španělsko ležící na Pyrenejské poloostrově je konstituční monarchií. Přestože se v současné době nachází v nelehké ekonomické situaci, stále patří mezi aktraktivní destinace k návštěvě a zachovává si svou jedinečnou svéraznost a kouzlo. Španělsko je zemí dobrého jídla a pití, tance, pohodových obyvatel a historie plné velkých osobností, jako byl například Picasso. Španělština je druhým nejrozšířenějším jazykem na světě (mluví jim cca 400 mil. rodilých mluvčích).

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 15 –18 let
Znalost ŠJ komunikativní úroveň, min. jeden rok studia
Délka a termíny programu trimestr: září–prosinec, únor–duben semestr: září–leden, únor–červen školní rok: září–červen
Uzávěrka přihlášek do 30. 5. pro začátek v září do 30. 10. pro začátek v únoru
Školní rok září–červen

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990Státní střední školy - Španělsko

Španělsko ležící na Pyrenejské poloostrově je konstituční monarchií. Přestože se v současné době nachází v nelehké ekonomické situaci, stále patří mezi aktraktivní destinace k návštěvě a zachovává si svou jedinečnou svéraznost a kouzlo. Španělsko je zemí dobrého jídla a pití, tance, pohodových obyvatel a historie plné velkých osobností. Španělština je druhým nejrozšířenějším jazykem na světě (mluví jím cca 400 mil. rodilých mluvčích), a také v České republice je oblíbenou volbou studentů vedle již tradiční angličtiny a němčiny.

Vzdělávací systém

Španělský školní systém lze rozdělit na následující části: základní vzdělání (stupeň 1.–6.), střední vzdělání (stupeň 1.–4.), bakalářské vzdělání (stupeň 1.–2.) a univerzitní vzdělání. Způsob zkoušek se může lišit podle výběru školy. Školní rok na privátních školách začíná začátkem v září, na veřejných v polovině září. Všechny školy používají systém trimestrů – tzn. první trimestr září–prosinec, druhý trimestr leden–březen, třetí trimestr duben–květen/červen. Prázdniny bývají o Vánocích běžně až po dobu 15 dní, o Velikonocích si Španělé dopřávají celý týden volna.

Ceny pro školní rok 2021/2022

DÉLKA PROGRAMUCena
Trimestr (cca 3 měsíce)od 4 900 EUR
Semestr (cca 5 měsíců)od 5 700 EUR
Školní rok (cca 9 měsíců)od 6 200 EUR
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

Cena zahrnuje

 • umístění a studium na střední škole ve Španělsku
 • ubytování v hostitelské rodině po dobu pobytu
 • stravu – polopenzi (případně plnou penzi)
 • účast na dvoudenním orientačním setkání
 • vyzvednutí na letišti při příletu
 • asistenci Alfa Agency při realizaci programu, zprávy rodičům
 • podporu místního koordinátora ve Španělsku

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • kapesné během pobytu (doporučujeme 200 EUR/měsíc)
 • náklady na učebnice, školní pomůcky, školní uniformu, je-li vyžadována, případně další poplatky obdobného charakteru
 • možnost studia na soukromých školách – informace v kanceláři
 • garance oblasti – informace v kanceláři

 

Tento středoškolský program Vám umožní poznat nádhernou temperamentní zemi s bohatou historií a kulturou a zároveň si zdokonalit španělštinu, jeden z nejpoužívanějších jazyků světa!

Naše partnerská organizace ve Španělsku je spolehlivý sympatický partner, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Nejvíce se nám líbí, že pro své studenty žijí a jejich obrovské nadšení pro jejich program je nakažlivé! Moc rádi posíláme své klienty právě do Španělska, kde víme, že rozumí hlavním přínosům studia v zahraničí a o studenty se báječně postarají!

Španělsko má velmi kvalitní vzdělávací systém. Na střední škole se tam nebudou nudit ani inteligentní pracovití studenti. Do programu jsou akceptováni i studenti bez předchozí znalosti španělštiny a díky dlouhodobým zkušenostem jsou naši partneři schopni se o ně postarat a jazyk je naučit. Ten kdo si přijede španělštinu zdokonalit má jedinečnou příležitost se k jazyku dozvědět i něco o původní španělské kultuře, pozoruhodném mísení katolicismu a historických vlivů maurů a islámu, nádherném umění, které odsud pochází i třeba o fotbale, který tady opravdu umí hrát!

Španělského programu se lze účastnit na školní rok či semestr, ale také pouze na měsíc či trimestr! Můžete tak zažít střední školu v zahraničí a nepřijít tak o učivo ve své domovské škole. Čím déle ale zůstanete, tím líp se samozřejmě rozmluvíte, tím více zajímavých lidí potkáte a tím více zážitků nastřádáte!

 

Hola,
 
I am doing really well. I got used to everything fast and now its so much easier after 2 months of being here. 
 
My host family is super nice. They care about me like about their own child. They help me with everything and they really take care of me.
 
School is also good. Teachers are nice to me. Classmates as well. I thougt that they are going to be nice first few weeks and that will be it, but i am here already for 2 months and they are still super nice to me and want to hang out and show me everything.
 
Valencia as a city is really pretty but i must admit i expected better. Its kind of messy. For example when we visited Malaga few days ago, i liked the city much more. Nevertheless the best part of Valencia is definitely the fact that we have an amzing group of exchange students from interhispania. We got along really well and we are like family. I think thats something that they dont have in Cadiz or in Madrid and I am really happy that i chose Valencia because of this. 
 
My spanish got so much better. I really see the improvement. Every night before sleeping I write down new words that I learned that day and that helps me a lot. Besides i am wathching many movies with my host sister in spanish and that also helps. 
 
And about the Malaga trip. It was the best trip ever. The hotel where we stayed was amazing and everybody was super nice. I loved the city. 
 
Thank you for asking how am I doing. 
I appreciate that.
 
Have a nice day. 
 
Ina Jovičić
Semestr na střední škole ve Španělsku
 
Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990