Kanada, svojí rozlohou druhá největší země světa, se rozkládá v severní části Severní Ameriky a jediným sousedním státem jsou Spojené státy.

Státním zřízením je Kanada federací skládající se z deseti provincií a tří spolkových zemí. Jelikož se jedná o parlamentní konstituční monarchií a je členem Commonwealthu, tak je v čele země královna Alžběta II., která je zastupována generálním guvernérem. Výraznou osobností je i předseda vlády, momentálně Justin Trudeau, který se do světové politiky velmi aktivně zapojuje.

Hlavní město Kanady je Ottawa a používanou měnou kanadský dolar (CAD).

Je důležité pamatovat před cestou do Kanady na to, že je pro občany ČR od listopadu 2016 povinná registrace v systému eTA (Electronic Travel Authorization), která se velmi podobá americké ESTA. Cílem eTA je prověřit cestující letecké dopravy, kteří přijíždějí do Kanady v rámci bezvízového styku. Bezvízový styk je pro občany ČR pro krátkodobý pobyt do 6 měsíců. Kompletní seznam podmínek pro vstup do Kanady doporučujeme nastudovat na stránkách MZV.

Podnebí je v rámci Kanady velmi rozmanité, neboť se jedná o tak rozlehlou zemi. Obecně však můžeme říci, že je chladné vnitrozemské. Celkově je klima rozděleno do několika pásem, kdy na severu je silně ovlivněno Severním ledovým oceánem. Ve střední Kanadě je podnebí spíše kontinentální s krátkým, teplým létem a chladnou zimou.

Nejstabilnější podnebí je na pobřeží Pacifiku v rámci Britské Kolumbie. Naopak největší rozdíly je možné pozorovat v Severozápadním teritoriu, které se pohybují od mínus 30 stupňů v zimě až po plus 16 stupňů v létě.

Nejpříjemnější podnebí, které je také nejvíce podobné našemu středoevropskému, je v olbasti Velkých jezer a v Ontariu.

Vývoj Kanady, stejně jako celé Ameriky, probíhal po dlouhou dobu v úplné izolaci od ostatních kontinentů. První výzkumné plavby Evropanů (především Britů a Francouzů) započaly na přelomu 15. a 16. století.

Úplně první záznamy o nějakém lidském osídlení se datují do doby před 26 000 lety v severním Yukonu a před 9 500 lety v jižním Ontariu.

Francouzi kolonizovali především v okolí řeky sv. Vavřince, zatímco Britové osídlili třináct kolonií na východním pobřeží. Po vítězství Velké Británie na severoamerickém kontinentu získali Britové velké državy francouzských katoliků, což by mohlo vyvolat konflikty, a proto bylo rozhodnuto o Québec Act. Ten umožnil akceptaci katolického náboženství, francouzského civilního zákoníku a francouzštiny na území provincie Québec.

V roce 1867 byl následně přijat Zákon o Britské Severní Americe, čímž došlo ke sjednocení britských severoamerických kolonií.

V roce 1982 došlo ke změně ústavy, čímž se stala zcela nezávislou zemí, v jejímž čele stojí monarcha sdílený s Velkou Británií. 

Při tak velké rozloze není vůbec jednoduché říci, co všechno by člověk neměl v rámci návštěvy Kanady opomenout. Kdo jednou okusí jedinečnou a panenskou přírodu Kanady, tak se musí jednoduše opět vracet.

Takovým "must see" jsou bezpochyby Niagarské vodopády, metropole Toronto, Québec, Calgary a Ottawa. Unikátní je bezpochyby i Vancouver, kde můžete na pláže i do blízkých hor na lyže. Právě olympijský Whistler, který je nedaleko Vancouveru, byl několikrát vyhlášen nejlepším lyžařským střediskem Severní Ameriky.

Co byste při návštěvě rozhodně měli zažít, je atmosféra kanadského národního sportu - hokeje. Právě hokejový zápas v Kanadě patří mezi největší životní zážitky.

   


Seznam nabízených středních škol podle země

Kanada - státní střední školy - Ontario, Toronto

Do Kanady se můžete vydat za studiem na střední škole v délce jednoho semestru nebo celého školního roku. Jednotlivé provincie nabízí pro každého něco, společnou ale mají kvalitu vzdělávání. Kanada není možností jen pro zájemce o studium v angličtině, ve Winnipegu pro vás máme program, který kombinuje angličtinu a francouzštinu. Pokud se chcete zdokonalit v obou jazycích, je tento program vhodný právě pro vás. 

Cena za rok od: 19 590 CAD/Cena za semestr od: 11 090 CAD

Přejít na podrobné informace o Kanada - státní střední školy - Ontario, TorontoKanada - státní střední školy - Nova Scotia

Nova Scotia International Student Program vznikl na základě spojení regionálních školních rad a ministerstva školství, jenž zaručuje stejnou kvalitu škol po celém území provincie Nova Scotia. Do více než 100 škol sem každoročně přijíždí okolo 1000 zahraničních studentů například z Belgie, Brazílie, Číny, Kolumbie, Německa, Itálie, Japonska, Mexika či České republiky.

Cena za rok od: 17 600 CAD/Cena za semestr od: 9 100 CAD

Přejít na podrobné informace o Kanada - státní střední školy - Nova ScotiaKanada - státní střední školy - oblast Vancouveru

Vancouver je městem ležícím na pobřeží Tichého oceánu v kanadské provincii Britská Kolumbie. Klima v této oblasti je mírné oceánské. Vancouver je díky své poloze chráněn horami a ohříván teplými proudy Tichého oceánu. Vancouver se stále pohybuje na žebříčku nejlepších měst podle kvality života, v roce 2012 byl na pátém místě z celkových 460 měst z celého světa. Kromě programu v Severním Vancouveru vám nově nabízíme také program ve městě Langley, které je od Vancouveru vzdálené cca 45 mil.

Cena za rok od: 23 890 CAD/Cena za semestr od: 13 190 CAD

Přejít na podrobné informace o Kanada - státní střední školy - oblast VancouveruKanada - soukromé střední školy

Kanadské státní školství je na dobré úrovni, ale i přesto někteří naši studenti volí pro své studium školu soukromou. Může to být například přání bydlet na internátě nebo spojit zahraniční studium s oblíbeným sportem. Některé naše partnerské školy například úzce spolupracují s renomovanými hokejovými akademiemi. Výuka na takové škole je perfektně uzpůsobena pro pravidelné tréninky. Více informací o hokeji zde

 

Přejít na podrobné informace o Kanada - soukromé střední školyStudium na kanadské střední škole s hokejem

Každý kluk jistě někdy vzal do ruky hokejku. A kdo to myslí s hokejem trochu vážně, začne dříve nebo později pokukovat po kolébce tohoto sportu, po Kanadě. Je jasné, že pro efektivní vyučování je důležitá motivace a pozitivní nálada. Pokud spojíte studium na kanadské střední škole s něčím, co milujete - tedy s HOKEJEM, máte zaručené, že se domů vrátíte nejenom se zajímavým hokejovým „životopisem“, ale také s perfektní angličtinou.

Přejít na podrobné informace o Studium na kanadské střední škole s hokejemKanada - státní střední školy - Alberta

Alberta je ideálním řešením pro ty, kteří hledají kompromis mezi Nova Scotia na úplném východě země a Vancouverem na západě. Vzdělávací systém provincie je na velmi vysoké úrovni a dlouhodobě se v různých světových žebříčcích umisťuje na předních pozicích. Samotný school district se nachází ve městě Red Deer, které je velmi moderní a po Calgary a Edmontonu třetím největším městem Alberty. Panenská příroda příroda navíc přímo vybízí ke sportovním aktivitám.

Cena za rok od: 21 690 CADCena za semestr od: 12 250 CAD

Přejít na podrobné informace o Kanada - státní střední školy - AlbertaKanada - střední školy v Québecu

Pokud studujete angličtinu a zároveň i francouzštinu, není lepší destinace než kanadská provincie Québec. V této oblasti Kanady se setkáte s největším počtem bilingvních rodin, které mluví oběma jazyky a máte tak možnost se souběžně zdokonalovat ve svých znalostech tou nejpřirozenější cestou. 

Cena za rok od: 22750Cena za semestr od: 12790

Přejít na podrobné informace o Kanada - střední školy v Québecu