Pracovní stáž je skvělou příležitostí, jak získat neocenitelné zkušenosti ve vybraném oboru v zahraničí. Kromě pracovních znalostí si také odneseš praktické zkušenosti do života, zlepšíš se v cizím jazyce, poznáš novou kulturu a získáš spoustu nových přátel a zážitků. Můžeš vybírat ze široké škály oborů, které by nejlépe odpovídaly Tvému studiu a zaměření. 

Praktické stáže Erasmus+ se může účastnit každý student, který je zapsán do akreditovaného bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu a bude po celé období pobytu v zahraničí řádně zapsán ke studiu. Cílová destinace musí být členem Evropské unie. Výběrová řízení na univerzitě probíhájí většinou začátkem školního roku, koncem kalendářního roku a na jaře. Stáž v zahraničí v rámci programu Erasmus+ musí být realizována v minimální délce dvou měsíců. Dotace EU můžeš čerpat pro výjezdy do zahraničí (studijní pobyt či praktická stáž) v maximální délce 12 měsíců během daného stupně studia. Je jen na Tobě, jak si nastavíš délku programu a tedy i čerpání dotací. Pobyt je možno prodloužit i během samotné realizace.

Pro absolvování stáže v zahraničí se musíš zúčastnit výběrového řízení na fakultě, kde studuješ. Součástí bývá jazykový test dle destinace, kde chceš praxi realizovat. Většinou se jedná o formální záležitost, univerzity vycházejí studentům vstříc a stáže v zahraničí podporují. Cizí jazyk je důležitým faktorem pro nalezení stáže. Požadavky na úroveň se liší dle oboru, ve kterém chceš stáž absolvovat a dle konkrétních podmínek zaměstnavatelů. Při odborné stáži se pracuje na hlavní pracovní poměr, tzn. cca 40 hod/ týden. Podmínky praxe jsou vždy detailně definovány v individuální nabídce. Stáže mohou být i placené!

Odborná stáž - Internship ve Velké Británii

Pracovní program Intership je skvělá možnost, jak uplatnit své dosavadní znalosti, získat nenahraditelné zkušenosti a poznat jinou kulturu v jednom. Proč nejet na pracovní program právě do Velké Británie? Vydejte se čerpat zkušenosti do země, která není až tak daleko, ale její kultura je přece jen odlišná od naší. Pracovní program Intership je nejen výbornou přípravou pro budoucí kariéru, ale i na život takový. Spojte tohle s pobytem v zemi, kde vládne královna, odkud pochází Beatles, kde si vyzkoušíte řídit auto na opačné straně, zavoláte domů z červené telefonní budky, a zažijete mnoho dalších zážitků například v britské metropoli Londýně nebo na pobřeží Lochneského jezera.

Přejít na podrobné informace o Odborná stáž - Internship ve Velké BritániiWork & Travel USA

Work and Travel je program určený pro studenty všech ročníků a oborů VŠ a VOŠ. Jako student tak máte jedinečnou příležitost vycestovat do USA a legálně tam pracovat po dobu až 4 měsíců. Poté můžete v zemi dalších 30 dní zůstat a cestovat.

Přejít na podrobné informace o Work & Travel USAStudy & Work Malta

Přemýšlíte jak strávit super léto a přitom si vydělat? Chcete si zlepšit angličtinu, poznat novou kulturu, navštívit nová místa a zažít spoustu nevšedních zážitků? Pak je tato varianta přímo pro vás ! Během jazykového kurzu můžete využít odborné poradenství odborníků týkající se práce na Maltě. Učitelé vám poradí, jak správně napsat životopis, motivační dopis, poradí vám nejlepší způsob jak si najít práci, předají aktuální tipy a nastíní kompletní proces hledání práce.

Přejít na podrobné informace o Study & Work MaltaOdborná stáž - Internship / Trainee v USA

Jak lépe nastartovat svou budoucí kariéru než získáním praxe a neocenitelných zkušeností na odborné stáži v USA? Program je určený pro studenty vysokých škol. Stáže jsou nabízeny v různých oborech v délce minimálně tří týdnů a maximálně 12 měsíců.

Přejít na podrobné informace o Odborná stáž - Internship / Trainee v USAStudy & Work Kanada

Program Study & Work Kanada umožňuje mladým lidem spojit studium a práci a poznat krásy Kanady! Pracovní povolení lze v Kanadě získat při studiu univerzity, odborného kurzu nebo na tzv. college, což by se v ČR dalo přirovnat k vyšší odborné škole a to při studiu 26 a více týdnů. Studovat můžete různé obory s různou náročností na angličtinu.

Přejít na podrobné informace o Study & Work KanadaOdborná stáž - Internship v Austrálii

Proč neabsolvovat odbornou praxi v Austrálii? Získejte mezinárodní profesní zkušenost v oboru, který jste vystudovali či studujete ve své rodné zemi! Nejen, že získate neocenitelnou pracovní zkušenost, ale také vypilujete vaši angličtinu.

Přejít na podrobné informace o Odborná stáž - Internship v AustráliiStudy & Work Nový Zéland

Zájemci, kteří se rozhodnou studovat na Novém Zélandu mohou využít podobného aranžmá, jako má Austrálie. U vybraného typu studia lze i pracovat. Alfa Agency má s vízovou problematikou bohaté zkušenosti. I vám rádi poradíme s přípravou potřebných dokumentů a následně pro vás vízum kompletně vyřídíme.

Přejít na podrobné informace o Study & Work Nový ZélandOdborná stáž - Internship na Novém Zélandu

Odbornou praxi ve vašem oboru můžete realizovat na Novém Zélandu! Získejte mezinárodní profesní zkušenost v oboru, který jste vystudovali či studujete ve své rodné zemi!

Přejít na podrobné informace o Odborná stáž - Internship na Novém ZélanduWorking Holiday - Nový Zéland

Jedinečnou možností jak získat pracovní vízum na Nový Zéland je díky programu Working Holiday. Až 12 měsíců můžete žít, pracovat, cestovat a poznávat nádhernou novozélandskou kulturu. Každý rok je počet víz omezen! Tak neváhejte a vydejte se vzhůru k dobrodružství do země ohně a ledu.

Přejít na podrobné informace o Working Holiday - Nový ZélandWorking Holiday - Kanada

Program Working Holiday je jedinečnou příležitostí, jak vycestovat za prací do Kanady. Pracovní vízum získáte na dobu 3-12 měsíců. Každý rok je počet udělených víz omezen, kanadská vláda stanoví různé kvóty pro každý stát. V roce 2016 měla Česká republika k dispozici 1000 víz tohoto tipu. O víza se žádá on-line a udělování víz je závislé od výběru uchazečů kanadskými úředníky.

Přejít na podrobné informace o Working Holiday - KanadaStudy & Work Austrálie

Study & Work Austrálie je program, který umožňuje vyzkoušet si život u protinožců. Austrálie nabízí zahraničním studentům kvalitní vzdělávání na vysoké úrovni. Jako držitelé studentských víz můžete během studia legálně pracovat na poloviční úvazek během školy, a na plný úvazek během prázdnin.

Přejít na podrobné informace o Study & Work AustrálieOdborná stáž - Intership Irsko

Studujete vysokou školu a zároveň potřebujete získat zajímavou praxi pro vaši budoucí kariéru? Vydejte se s námi do Irska, na smaragdový ostrov, jehož břeh omývá Atlantický oceán. Načerpáte nejen výborné pracovní zkušenosti, ale prohloubíte i znalosti anglického jazyka a poznáte zvyky místních obyvatel a země. Možná i během cest po nekonečně zelených loukách narazíte na skříš skřítka Leprikóna a jeho hrnec zlata. Možná se také necháte strhnout tradičním tancem a ochutnáte místní pivo v den Svatého Patrika, který je rozšířen do celého světa. A nakonec si odvezete irský symbol čtyřlístek domů pro štěstí.

Přejít na podrobné informace o Odborná stáž - Intership IrskoInternship - Peru

Rádi cestujete a poznáváte nové země? Proč nespojit cestování s pracovním pobytem! Je tu velká příležitost se vydat do vzdálené a exotické země, poznat úplně jiný svět a kulturu a přitom se stát alespoň na nějaký čas její součástí. Vyberte si z různých nabídek na pracovní stáž. Poznejte spoustu nových kamarádů a lidí z různých částí světa. Je tu pro vás výborná příležitost obohatit si své cestovatelské a životní zkušenosti, které se Vám budou hodit v budoucím profesním životě. Navíc si prohloubíte své znalosti španělštiny. Neváhejte a vydejte se s námi do tajemné říše Inků, kde do teď žijí neprobádané civilizace a kde se nachází jeden ze sedmi divů světa. Peru na už na Vás čeká!

Přejít na podrobné informace o Internship - PeruVolunteer Program - Peru

Toužili jste někdy udělat nějaký dobrý skutek? Pomoci někomu, kdo bude za pomoc nesmírně vděčný? Máte velké srdce a chcete se o něj podělit? Navíc pokud máte rádi dobrodružství, rádi poznáváte nové kraje a lidi, a navíc se rádi naučíte novým věcem, je tu pro Vás skvělá příležitost. Vydejte se s námi na Volunteer program do vzdáleného Peru. Prohloubíte si své znalosti španělštiny,strávíte nějaký čas v této daleké zemi a odvezete si neocenitelné zkušenosti a zážitky. Můžete vybírat s několika možností a zúčastnit se tohoto dobrovolnického programu v zemi Inků, velehor, deštného pralesu a vstřícných lidí.

Přejít na podrobné informace o Volunteer Program - PeruWork and Holiday Australia

Work and Holiday visa (subclass 462) - nová víza pro mlůadé čechy! Program, spuštěn od 1.3.2018, který umožňuje občanům ČR vycestovat do Austrálie, kde mohou cestovat a pracovat. Vízum je udělováno na 12 měsíců.

Přejít na podrobné informace o Work and Holiday AustraliaWork & Travel Austrálie

VizitOz zajištuje různé pracovní (placené i neplacené) programy po celé Austrálii již od roku 1991. Jedná se zejména o práci na farmách, případně v jiných oborech (včetně hotelových resortů, restaurací) v méně osídlených oblastech, kde se nedostává „australské“ pracovní síly.

Přejít na podrobné informace o Work & Travel Austrálie