Program je určený pro studenty od 15 do 18 a půl let, kteří se rozhodnou poznat život v USA prostřednictvím studia na střední škole. Studenti jsou ubytovaní v dobrovolnických hostitelských rodinách po celém území USA. 


PODMÍNKY PROGRAMU

Znalost angličtiny: komunikativní znalost (jazykový test)

Délka a termíny: semestr (cca 4 - 5 měs.): srpen - leden, leden - červen | školní rok (cca 9 - 10 měs.): srpen - červen

Uzávěrka přihlášek:

Začátek v srpnu: do 31.3.

Začátek v lednu: do 15.9.


 

 

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990 

Studium na střední škole v USA

Program BridgeUSA (dříve J1 Exchange) je jedním z nejrozšířenějších a cenově nejdostupnějších středoškolských programů v zahraničí. Je určený pro studenty, kteří se rozhodnou poznat život na střední škole v USA, zlepšit svoje jazykové dovednosti, osamostatnit se a seznámit se s americkou kulturou díky bezprostřednímu kontaktu s americkými studenty.

Na americké High School si vyberete předměty, které chcete studovat, a se svými spolužáky budete přes den putovat po škole a v krátkých přestávkách hledat učebny, kde zrovna máte výuku. Ale nebojte se, rychle si na to zvyknete! Po ukončení vyučování se zapojíte do mimoškolních aktivit - do různých zájmových kroužků a sportovních klubů. Tyto odpolední aktivity jsou nedílnou součástí vašeho studia v zahraničí a je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se začlenit do nového prostředí, najít nové kamarády, a třeba i ukázat, co v daném odvětví dovedete. 

V rámci programu budete bydlet u americké hostitelské rodiny, která hostí zahraniční studenty bez nároku na odměnu. Jejich důvody jsou různé: chtějí prostřednictvím zahraničního studenta poznat zemi, kterou nikdy nenavštívily; jsou zvědavé na jinou kulturu a mentalitu; jejich vlastní děti odešly z domu např. za studiem na univerzitu nebo do zahraničí a jim se stýská; nebo si přejí dalšího sourozence pro vlastní ratolesti. Pod pojmem hostitelská rodina si asi představíte rodiče a jejich děti – hostit studenty však mohou i rodiny neúplné nebo bezdětné. Hostitelské rodiny jsou pečlivě prověřovány a osobně navštěvovány zástupci americké partnerské organizace. Mnohé rodiny hostí studenty již více než 10 let. Některé rodiny hostí zároveň i dva studenty z různých zemí. Před umístěním do rodiny s jiným zahraničním studentem se vždy ptáme na váš souhlas. Není výjimkou, že naši studenti udržují kontakt s americkou hostitelskou rodinou ještě dlouhá léta po ukončení programu. Vaši rodinu vám naše partnerská organizace přiřadí nejpozději v průběhu srpna daného roku. 

Do vaší nové "rodiny" bude patřit i váš lokální koordinátor. Je to zaměstnanec americké partnerské organizace, který žije ve vaší blízkosti a udržuje s vámi pravidelný kontakt. Je vaším pomocníkem a rádcem a dohlíží také na vaše chování a prospěch ve škole. Jeho jméno a kontakt na něj se dozvíte ještě před odjezdem spolu s informacemi o vaší hostitelské rodině.

Víza

Pro rok na střední škole v USA, který funguje pod záštitou vládní organizace USA, je nutné žádat o tzv. J1 víza. Stěžejním dokumentem pro jejich získání je formulář DS 2019, který vystaví naše partnerská organizace poté, co obdrží celkovou platbu za program. V současnosti si dle platné americké legislativy musí každý žadatel vyřídit víza individuálně. Alfa Agency vám nicméně pomůže podklady pro víza připravit. S vízy jsou spojené dva poplatky – vízový poplatek americké ambasádě a tzv. “SEVIS fee“ (poplatek americkým úřadům za elektronické zpracování žádosti). Více informací o vízech a poplatcích vám sdělíme v naší kanceláři. Naleznete je také na http://www.usembassy.cz.

Kapesné

Studentům a jejich rodičům doporučujeme počítat s kapesným ve výši 250—350 USD na měsíc pobytu. Kapesné studenti použijí na své osobní výdaje, na školní výlety, členství ve školních klubech a aktivitách. První měsíc je třeba počítat s výdaji na učebnice a studijní materiály – cca 300 USD. Nedoporučujeme převážet veškeré kapesné v hotovosti! Výhodnější je vybavit studenta platební kartou k bankovnímu účtu rodičů, popř. vlastnímu bankovnímu účtu.

Zdravotní pojištění

Součástí programu je i zdravotní pojištění u mezinárodní pojišťovny, které kryje léčebné výlohy v zahraničí. Zároveň v sobě toto pojištění zahrnuje úrazové pojištění, pojištění ztráty zavazadel a pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám. K tomuto pojištění již není třeba žádné extra pojištění v ČR/SR sjednávat.

 

 

DÉLKA PROGRAMUCena
Školní rok BridgeUSAod 7 400 USD
Pololetí BridgeUSAod 7 400 USD
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

Pro konkrétní cenovou nabídku nás kontaktujte. 

Cena zahrnuje:

 • umístění a studium na střední škole v USA
 • ubytování v hostitelské rodině po dobu pobytu, stravu
 • vyzvednutí na letišti v místě pobytu hostitelskou rodinou nebo místním koordinátorem
 • podklady pro vyřízení J1 víza (formulář DS 2019, vízové formuláře)
 • školní učebnice pro povinné předměty, informační materiály o programu
 • asistenci Alfa Agency při realizaci programu – pomoc s vyplněním přihlášky, s žádostí o víza
 • informační schůzku pro studenty a jejich rodiče před odletem
 • podporu místního koordinátora v USA, bezplatnou non-stop help line v USA
 • informační schůzky s lokálním koordinátorem v průběhu pobytu

Cena nezahrnuje:

 • poplatek za výběr regionu/státu, popříletový camp v USA
 • zpáteční letenku do cílové destinace v USA
 • zdravotní pojištění (1 000 USD)
 • vízové poplatky (160 USD) a poplatek SEVIS (220 USD)
 • kapesné (doporučujeme 250–350 USD/měs.)

 

 

Sledujte náš Instagram, kde najdete spoustu zážitků našich studentů v zahraničí. 

Jiné školy ve stejné destinaci

Státní střední školy - program F1

Státní střední školy - program F1

Cena za rok od: 17 380 USD/

Cena za semestr od: 14 700 USD

Detail školy

Studium umění v Los Angeles

Studium umění v Los Angeles

Cena za rok od: 29 490 USD/

Cena za semestr od: 17 490 USD

Detail školy

F1 - Soukromé internátní školy

F1 - Soukromé internátní školy

Cena za rok od: 28 790 USD/

Cena za semestr od: 15 590 USD

Detail školy

Poslední navštívené školy

Program BridgeUSA (dříve J1 Exchange)

Program BridgeUSA (dříve J1 Exchange)

Cena za rok od: 8 000 USD/

Cena za semestr od: 8 000 USD

Detail školy

Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990