Velká Británie je oblíbenou zemí nejen pro studium angličtiny v rámci jazykových kurzů, ale i pro středoškolské studium. Pyšní se vysokou kvalitou vzdělávání a péčí o mezinárodní studenty na jednotlivých školách. 

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 16–18 let
Znalost angličtiny komunikativní znalost, test angličtiny
Délka a termíny programu 1 trimestr (3 měs.): září–prosinec leden–březen/duben duben–červenec 2 trimestry (5–7 měs.): září–duben leden–červenec 3 trimestry (10 měs.): září–červenec
Uzávěrka přihlášek individuální (4 - 5 měsíců před nástupem)
Školní rok září–začátek července

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990Velká Británie

Velká Británie je zemí vzdělanosti. Gramotnost a všeobecný přehled Britů se v mezinárodním srovnání drží elegantně vysoko. Přítomnost mezinárodních studentů a kvalitní péče o ně je součástí dobré vizitky většiny britských colleges (středních škol). Programy pro mezinárodní studenty jsou ve Velké Británii pečlivě propracované. Citlivě zohledňují individuální potřeby každého mladého člověka. Do Velké Británie můžete odjet studovat na krátkodobá několikatitýdenní studia, kdy poznáte, jaké je to být studentem na britské střední škole; možností jsou také delší pobyty na trimestr nebo semestr. Určitě nejvíce zkušeností získáte ročním studiem a vydat se do Velké Británie můžete rovnou také na dvouleté akademické studium s přípravou na mezinárodně uznávané zkoušky, které můžou být vaší cestou na britskou vysokou školu.

Vzdělávací systém Anglie

Anglický vzdělávací systém je rozdělen do tří stupňů: základní (do 11 let věku), střední (do 16 let) a další vzdělávání (16+). Povinná školní docházka se vztahuje na školáky od 5 do 16 let. Studium na střední škole je zakončeno zkouškami GCSE (General Certificate of Secondary Education), kterou studenti skládají z různých předmětů. Poté mohou pokračovat přípravou na konkrétní povolání nebo dalším studiem. Další akademické studium probíhá v ročníku 12 a 13 (tzv. Sixth Form). Toto studium je po druhém roce zakončeno zkouškami A-levels, které jsou obdobou naší maturity. Jejich úspěšné splnění je nezbytné pro studium na univerzitách ve Velké Británii. A-levels skládají studenti ze dvou až čtyř předmětů. 

O programu státních středních škol

Ve Velké Británii spolupracujeme s organizacemi i konkrétními středními školami. Studenti většinou studují první rok studia A-levels a volí si předměty dle svých preferencí. Kromě základních tří předmětů budete mít možnost zvolit si také další volitelné kurzy (tzv. enrichment classes), a dle dosavadního studia a znalostí vás může čekat i studium matematicky a angličtiny. 

Život mimo školu

Nedílnou součástí programu je samozřejmě ubytování v hostitelské rodině a stálá dostupnost studentského poradce. Nejen čas strávený ve škole, ale také přirozená komunikace s rodinou, přáteli a dalšími rodilými mluvčími je jedním z největších přínosů pobytu na zahraniční střední škole. Během pobytu na zahraniční střední škole si nejenom zlepšíte svou angličtinu, ale také získáte větší sebevědomí a celkově si rozšíříte obzory.

Vízová povinnost

Při studiu, které nepřesáhne 6 měsíců (tedy vyberete si program na jeden term nebo 1,5 termu), není třeba vízum do Velké Británie řešit. Pokud plánujete studium delší než 6 měsíců, je třeba si o vízum zažádat. 

 

DÉLKA PROGRAMUCena
trimestr (3 měsíce)od 6 800 GBP
semestr (cca 5 měsíců)od 8 300 GBP
školní rok (cca 10 měsíců)od 15 150 GBP
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

 

Jiné školy ve stejné destinaci

Soukromé střední školy - Velká Británie

Soukromé střední školy - Velká Británie

Cena za rok od: 45 000 GBP/

Cena za semestr od: 25 000 GBP

Detail školy

Brockenhurst College

Brockenhurst College

Cena za rok od: 18 650 GBP/

Cena za semestr od: 12 350 GBP

Detail školy

Poslední navštívené školy

Státní střední školy - Velká Británie

Státní střední školy - Velká Británie

Cena za rok od: 15 150 GBP/

Cena za semestr od: 8 300 GBP

Detail školy

Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990