Švýcarský vzdělávací systém patří mezi nejlepší na světě. Studenti si mohou vybrat z celé řady středních škol podle jejich zaměření a akademických cílů. Mezinárodní studenti jsou umisťováni ve většině případů na gymnázia, a to obvykle do 10. či 11. ročníku. Mezinárodní studenti obvykle také docházejí na kurzy německého jazyka, aby byl přínos pobytu co největší.

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 16 –18 let
Znalost angličtiny komunikativní znalost němčiny (ideálně min. A2)
Délka a termíny programu 5 nebo 10 měsíců
Uzávěrka přihlášek minimálně 3 měsíce před plánovaným odletem
Školní rok září-červenŠvýcarsko je ideální volbou pro ty, co chtějí zažít něco jiného, nového, zajímavého a přesto zůstat v Evropě. Švýcarsko patří mezi nejvyspělejší země světa, vše je na velmi vysoké úrovni. Neutralita země navíc zabezpečuje dobrou bezpečností situaci. V rámci tohoto programu jsou studenti umisťováni do hostitelských rodin v německy mluvící části země. 

Hostitelské rodiny jsou pečlivě vybírány a kontrolovány. Rodiny se účastní tohoto programu z vlastního zájmu a nedostávají žádné finanční kompenzace. Záleží jim velmi na tom, aby byli studenti spokojení, tráví dohromady volný čas. Na druhou stranu poskytují studentům dostatek volnosti, aby se mohli setkávat s přáteli a objevovat švýcarskou kulturu. 

Cena již od 7 400 EUR!

Ceny pro školní rok 2021/2022

 

DÉLKA PROGRAMUCena
Semetr na střední škole ve Švýcarskuod 7 950 CHF
Rok na střední škole ve Švýcarskuod 8 275 CHF
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč