Švýcarský vzdělávací systém patří mezi nejlepší na světě. Studenti si mohou vybrat z celé řady středních škol podle jejich zaměření a akademických cílů. Mezinárodní studenti jsou umisťováni ve většině případů na gymnázia, a to obvykle do 10. či 11. ročníku. Mezinárodní studenti obvykle také docházejí na bezplatné kurzy německého jazyka, aby byl přínos výměny co největší.

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 16 –18 let
Znalost angličtiny komunikativní znalost němčiny (ideálně min. A2)
Délka a termíny programu 5 nebo 10 měsíců
Uzávěrka přihlášek minimálně 3 měsíce před plánovaným odletem
Školní rok září-červen

Zodpovědná osoba: Jana Richterová, e-mail: jana.richterova@alfa-agency.cz, telefon: +420 774 493 222Švýcarsko je ideální volbou pro ty, co chtějí zažít něco jiného, nového, zajímavého a přesto zůstat v Evropě. Švýcarsko patří mezi nejvyspělejší země světa, vše je na velmi vysoké úrovni. Neutralita země navíc zabezpečuje dobrou bezpečností situaci. V rámci tohoto programu jsou studenti umisťováni do hostitelských rodin v německy mluvící části země. 

Hostitelské rodiny jsou pečlivě vybírány a kontrolovány. Rodiny se účastní tohoto programu z vlastního zájmu, a nezískávají tak žádné finanční kompenzace. Záleží jim velmi na tom, aby byli studenti spokojení, tráví dohromady volný čas. Na druhou stranu poskytují studentům dostatek volnosti, aby se mohli setkávat s přáteli a objevovat švýcarskou kulturu. Zajímavostí tohoto programu je, že v rámci 10-ti měsíčního programu stráví student 5 měsíců v jedné rodině a dalších 5 měsíců v druhé rodině, aniž by docházelo ke změně školy. Tím je možné ještě více poznat místní kulturu a zlepšit němčinu.

Cena již od 6 900 EUR!

Pokud chcete na svém středoškolském programu získat ještě víc a rozvíjet vaše další dovednosti, tak můžeme jenom doporučit středoškolský program spojený s výukou hry na klavír. MyPIANOline je prestižní klavírní škola, která se nachází v městečku Alpnachstad. Poskytuje tak zajímavou nadstavbu ke studiu na švýcarské střední škole. 

Výuka probíhá velmi moderně a využívá vědecké poznatky z výzkumu lidského mozku, tak aby výuka probíhala efektivně a zároveň hravě. Škola nabízí soukromé hodiny, skupinovou výuku i profesionální přípravu na vystoupení a soutěže. 

Studenti jsou ubytováni standardně v hostitelských rodinách, přičemž jsou vždy v blízkosti hudební školy.

Jana Richterová

Jana Richterová
specialista na tento program

+420 774 493 222