V rámci britského vzdělávacího systému mají soukromé školy poměrně silnou pozici. Platí to nejenom historicky, ale bezesporu i v současné době. Jednotlivé školy jsou hodně osobité, ale vyznačují se i určitými společnými parametry. Mají zpravidla vysokou akademickou úroveň a často i prestiž a studentům nabízí nadstandardní zázemí jak po stránce personální (vyučující), tak i materiální (budovy školy, sportoviště, ateliéry, apod.) Na všechny tyto okolnosti jsou profesoři i studenti dané školy patřičně hrdí. 

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 13–18 let
Znalost angličtiny komunikativní, pokročilá znalost AJ
Délka a termíny programu závisí na konkrétní střední škole, možnost studia 1 až 2 roky (případně 1–2 trimestry)
Uzávěrka přihlášek 3–4 měsíce před začátkem programu do naplnění kapacity škol
Školní rok září–červen, školní rok obsahuje 3 trimestry 1. trimestr: začátek září–polovina prosince 2. trimestr: začátek ledna–začátek dubna 3. trimestr: konec dubna–polovina června

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990Soukromé střední školy

V rámci britského vzdělávacího systému mají soukromé školy poměrně silnou pozici. Platí to nejenom historicky, ale bezesporu i v současné době. Jednotlivé školy jsou hodně osobité, ale vyznačují se i určitými společnými parametry. Mají zpravidla vysokou akademickou úroveň a často i prestiž a studentům nabízí nadstandardní zázemí jak po stránce personální (vyučující), tak i materiální (budovy školy, sportoviště, ateliéry, apod.) Na všechny tyto okolnosti jsou profesoři i studenti dané školy patřičně hrdí. Možná právě proto pro ně nošení uniformy není nutným zlem, ale v podstatě výzvou, výhodou a atributem sounáležitosti k určité komunitě. Při návštěvě britské soukromé školy na vás dýchne atmosféra vzájemného respektu a tvrdé práce, ale také kreativity a ambice dotáhnout to na kvalitní vysokou školu.

TYPY SOUKROMÝCH ŠKOL

Britské soukromé školy by se daly rozdělit následovně:

 • školy chlapecké, dívčí a smíšené;
 • školy denní (day schools) a internátní (boarding schools);
 • školy mezinárodní s menším počtem britských studentů a školy s většinovým počtem mezinárodních studentů. V naší nabídce máme všechny výše zmíněné typy soukromých středních škol. Informujte se v našich kancelářích.

1. Školy chlapecké, dívčí a smíšené

Většina českých studentů volí školu, která je smíšená, a na kterou tedy dochází chlapci i dívky. Oddělené dívčí a chlapecké školy v České republice v podstatě neexistují, a proto je pro většinu našich studentů představa klasické smíšené školy přijatelnější. Nicméně ryze chlapecká nebo dívčí škola může některým českým studentům lépe vyhovovat.

2. Denní a internátní školy

Při studiu na privátní denní střední škole jsou studenti školou umístěni do místních hostitelských rodin. Studenti tak mají kontakt s místními a mezinárodními studenty a také mohou poznat, jaké je to být členem britské rodiny. Pokud si student vybere internátní školu, bude s ostatními mezinárodními a také britskými studenty žít přímo v areálu školy.

3. Školy britské a mezinárodní

Školy ve Velké Británii se mezi sebou liší i v zastoupení místních a mezinárodních studentů. Na většině škol převažují britští studenti, nicméně existují také mezinárodní školy, kde jsou britští studenti zastoupeni jen z části. Záleží jen na vás, kterou z těchto možností zvolíte.

Ceny pro školní rok 2021/2022

Kontaktujte nás pro konkrétní cenovou nabídku. 

 

 

Chcete zažít atmosféru britské soukromé střední školy, kde se budete cítit jako v Harry Potterovi? Nabídka denních a internátních soukromých škol je opravdu široká. Vhodnou školu vždy vybíráme tak, aby nejvíce odpovídala profilu studenta, jeho zájmům a akademickému zaměření. 

Při osobní schůzce vám vždy pomůžeme nalézt školu, kde zažijete neopakovatelné zážitky a zároveň dosáhnete velkého osobního a akademického pokroku.

Na ukázku vybíráme ty nejzajímavější školy, kompletní seznam škol získáte u nás v kanceláři. Neváhejte se proto na nás obrátit!

Kent College, Canterbury

 • Kent College se může pyšnit dlouhou tradicí ve vzdělávání, kdy škola byla založena již v roce 1885
 • škola je umístěna v nádherném kampusu, který se nachází asi 20 minut od centra městečka Canterbury, které je známé svojí katedrálou
 • celý areál prošel rozsáhlou rekonstrukcí, a nabízí tak veškeré vybavení, které odpovídá současným moderním nárokům
 • škola klade velký důraz na individualitu studentů, ke každému je proto přistupováno individuálně, aby byl využit potenciál každého studenta
 • velkým zážitkem pro české studenty je i ubytování v tradičních boarding houses

The Trinity School, Teignmouth

 • Trinity School se nachází v krásném a idylickém prostředí na anglickém pobřeží v South Devon
 • škola disponuje moderně vybavenými laboratořemi, knihovnou, počítačovými místnostmi a velkým sportovním areálem s 25ti metrovým plaveckým bazénem
 • na Trinity College je zaručen velký akademický progress - škola klade důraz na kritické myšlení, kreativitu, porozumění a toleranci
 • ubytování je zajištěno v boarding houses, přičemž řada z nich má nádherný výhled na pobřeží

Roedean School, Brighton

 • také Roedean School patří mezi tradiční staroanglické internátní školy s historií sahající až do roku 1885
 • škola se nachází na dechberoucích útesech na pohádkovém jihu Anglie nedaleko Brightonu
 • 40ti-akrový areál je opravdu velmi velkorysý, ke škole navíc patří farmářské pozemky 
 • škola kombinuje tradiční anglický styl vzdělávání s progresivním přístupem v přátelském a bezpečném prostředí
Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990