V rámci britského vzdělávacího systému mají soukromé školy poměrně silnou pozici. Platí to nejenom historicky, ale bezesporu i v současné době. Jednotlivé školy jsou hodně osobité, ale vyznačují se i určitými společnými parametry. Mají zpravidla vysokou akademickou úroveň a často i prestiž a studentům nabízí nadstandardní zázemí jak po stránce personální (vyučující), tak i materiální (budovy školy, sportoviště, ateliéry, apod.) Na všechny tyto okolnosti jsou profesoři i studenti dané školy patřičně hrdí. 

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 13–18 let
Znalost angličtiny komunikativní, pokročilá znalost AJ
Délka a termíny programu závisí na konkrétní střední škole, možnost studia 1 až 2 roky (případně 1–2 trimestry)
Uzávěrka přihlášek 3–4 měsíce před začátkem programu do naplnění kapacity škol
Školní rok září–červen, školní rok obsahuje 3 trimestry 1. trimestr: začátek září–polovina prosince 2. trimestr: začátek ledna–začátek dubna 3. trimestr: konec dubna–polovina června

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990Soukromé střední školy

V rámci britského vzdělávacího systému mají soukromé školy poměrně silnou pozici. Platí to nejenom historicky, ale bezesporu i v současné době. Jednotlivé školy jsou hodně osobité, ale vyznačují se i určitými společnými parametry. Mají zpravidla vysokou akademickou úroveň a často i prestiž a studentům nabízí nadstandardní zázemí jak po stránce personální (vyučující), tak i materiální (budovy školy, sportoviště, ateliéry, apod.) Na všechny tyto okolnosti jsou profesoři i studenti dané školy patřičně hrdí. Možná právě proto pro ně nošení uniformy není nutným zlem, ale v podstatě výzvou, výhodou a atributem sounáležitosti k určité komunitě. Při návštěvě britské soukromé školy na vás dýchne atmosféra vzájemného respektu a tvrdé práce, ale také kreativity a ambice dotáhnout to na kvalitní vysokou školu.

TYPY SOUKROMÝCH ŠKOL

Britské soukromé školy by se daly rozdělit následovně:

  • školy chlapecké, dívčí a smíšené;
  • školy denní (day schools) a internátní (boarding schools);
  • školy mezinárodní s menším počtem britských studentů a školy s většinovým počtem mezinárodních studentů. V naší nabídce máme všechny výše zmíněné typy soukromých středních škol. Informujte se v našich kancelářích.

1. Školy chlapecké, dívčí a smíšené

Většina českých studentů volí školu, která je smíšená, a na kterou tedy dochází chlapci i dívky. Oddělené dívčí a chlapecké školy v České republice v podstatě neexistují, a proto je pro většinu našich studentů představa klasické smíšené školy přijatelnější. Nicméně ryze chlapecká nebo dívčí škola může některým českým studentům lépe vyhovovat.

2. Denní a internátní školy

Při studiu na privátní denní střední škole jsou studenti školou umístěni do místních hostitelských rodin. Studenti tak mají kontakt s místními a mezinárodními studenty a také mohou poznat, jaké je to být členem britské rodiny. Pokud si student vybere internátní školu, bude s ostatními mezinárodními a také britskými studenty žít přímo v areálu školy.

3. Školy britské a mezinárodní

Školy ve Velké Británii se mezi sebou liší i v zastoupení místních a mezinárodních studentů. Na většině škol převažují britští studenti, nicméně existují také mezinárodní školy, kde jsou britští studenti zastoupeni jen z části. Záleží jen na vás, kterou z těchto možností zvolíte.

Kontaktujte nás pro konkrétní cenovou nabídku. 

 

 

Jiné školy ve stejné destinaci

Státní střední školy - Velká Británie

Státní střední školy - Velká Británie

Cena za rok od: 15 150 GBP/

Cena za semestr od: 8 300 GBP

Detail školy

Brockenhurst College

Brockenhurst College

Cena za rok od: 18 650 GBP/

Cena za semestr od: 12 350 GBP

Detail školy

Poslední navštívené školy

Soukromé střední školy - Velká Británie

Soukromé střední školy - Velká Británie

Cena za rok od: 45 000 GBP/

Cena za semestr od: 25 000 GBP

Detail školy

Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990