Jako všechny novozélandské školy, tak i Mount Maunganui College klade velký důraz na kvalitu vzdělání.  Škola se navíc nachází v nádherném, klidném a bezpečném prostředí v blízkosti oceánu. Tato poloha proto vybízí k vyzkoušení neobvyklých aktivit jako je surfing, plachtění, kite-surfing nebo potápění.Samozřejmostí je pestrá škála předmětů a volnočasových aktivit, ze kterých si mohou studenti vybírat.

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 14 –18 let
Znalost angličtiny komunikativní znalost
Délka a termíny programu Term 1: 1.2. – 13.4. Term 2: 1.5. – 7. 7. Term 3: 24. 7. – 29. 9. Term 4: 16. 10. – 7. 12.
Uzávěrka přihlášek minimálně 3 měsíce před plánovaným odletem
Školní rok únor–prosinecJako všechny novozélandské školy, tak i Mount Maunganui College klade velký důraz na kvalitu vzdělání.  Škola se navíc nachází v nádherném, klidném a bezpečném prostředí v blízkosti oceánu. Tato poloha proto vybízí k vyzkoušení neobvyklých aktivit jako je surfing, plachtění, kite-surfing nebo potápění.Samozřejmostí je pestrá škála předmětů a volnočasových aktivit, ze kterých si mohou studenti vybírat.

 

 

Nabídka vyučovacích předmětů

Studenti si mohou vybírat z široké nabídky předmětů, tak aby byl jejich zážitek a přínos ze zahraničního pobytu co největší. Základem většinou bývá angličtina, matematika a v závislosti na ročníku další volitelné předměty. Mohou si vybírat jak klasické předměty jako biologie, historie, chemie, fyzika ale i pro nás více neobvyklé jako počítačová grafika, účetnictví, digitální film, food technology, tanec, drama či kresba.

Samozřejmostí je pestrá nabídka sportovních aktivit, ze kterých si každý vybere něco zajímavého. Naleznete zde např. atletiku, badminton, cricket, cyklistiku, ale i rugby, squash nebo vodní pólo.

Mezinárodní studenti

Mezinárodní studenti jsou zapisovány do ročníků 9 až 13. Na škole celkem studuje 1 350 studentů a z toho je zhruba 60 mezinárodních studentů. Škola vždy dbá na to, aby byl národnostní mix vyrovnaný a žádné národnosti extrémně nepřevládaly. V tomto školním roce zde proto například naleznete studenty z Belgie, Brazílie, Rakouska, Japonska, Švýcarska, Německa či z Thajska a Koreji.

Znalost angličtiny

Studenti by měli ovládat angličtinu na komunikativní úrovni, aby byli schopni studovat v cizím jazyce. Z našich zkušeností se ovšem na místě studenti vždy tzv. "rozmluví" a nemají žádný problém. Před začátkem školního roku je možné zlepšit jazykové schopnosti na jazykové škole, kterou vám rádi na přání pomůžeme vybrat.

Naše hodnocení

Vysoká kvalita vzdělání je u Mount Maunganui College samozřejmostí. Škola se odlišuje svojí velmi atraktivní přímořskou polohou, která je ideální k tomu, aby studenti vyzkoušeli aktivity, které nejsou v České republice tak obvyklé. 

DÉLKA PROGRAMUCena
Term (cca 3 měsíce)9 450 NZD
Semestr (cca 5 měsíců)15 950 NZD
Školní rok (cca 10 měsíců)30 790 NZD
VÍZOVÉ POPLATKYCena
Studijní víza270 NZD
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

Cena zahrnuje

 • umístění a studium na střední škole Mount Maunganui College
 • ubytování v hostitelské rodině 
 • plnou penzi
 • poplatek za nalezení ubytování
 • vyzvednutí na letišti v Aucklandu
 • zdravotní pojištění po celou dobu pobytu
 • podklady pro vyřízení víza
 • asistenci Alfa Agency při realizaci programu

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku na Nový Zéland
 • vízové poplatky
 • kapesné během pobytu (doporučujeme 200–250 NZD/měsíc)
 • školní potřeby (cca 100 NZD), příplatky za určité předměty (Marine Studies, Outdoor Education, Golf, Field Trips)
 • poplatek za školní uniformu (cca 300 NZD)