Tato země patří mezi nejnavštěvovanější místa Evropy, nacházející se na západní straně. Francouzskou republiku tvoří i tzv. Zámořská Francie, která zahrnuje území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu a Oceánii. Hlavním městem je Paříž se světoznámou Eiffelovou věží a hlavní měnou v této zemi je Euro. Celkově zde žije přes 65 milionů obyvatel, kteří používají jako úřední jazyk francouzštinu. Je jedním ze zakladatelů Evropské unie a Organizace spojených národů. Francouzi metropolitní Francii kvůli jejímu geografickému tvaru často přezdívají L'Hexagone (šestiúhelník). 

Nejznámějšími obyvateli Francie v její histori byli Keltové, kteří byli Římany nazývání Galové a jelikož neutvořili jednotný systém státu, stali se snadnou kořistí pro ostatní národy a za největšího dobyvatele této země lze považovat Gaiuse Juliuse Caesara. V roce 1789 propukla Velká francouzská revoluce, díky které později došlo ke vzniku První francouzské republiky. V dalších desetiletích docházelo ke střídání vlád v čele země, což poté vedlo první a druhé světové válce ze kterých nakonec vyšla Francie jako vítězná země.

Francie se nachází v oblasti s mírným podnebným pásem, který je ovlivňován Atlantským oceánem. Samotné území Francie se rozděluje na čtyři typy klimatického podnebí a to: oceánské, kontinentální, středomořské a horské. Tyto typy podnebí mají poté následující chatakteristiky počasí:

  • Oceánské podnebí - mírné zimy a mírné, teplé léto, výskyt častějších srážek.
  • Kontinentální podnebí - teplejší léta a mrazivější zimy.
  • Středomořské podnebí - velmi mírné zimy, suchá a teplá léta.
  • Horské podnebí - výskyt častějších srážek, zimy zde trvají 3-6 měsíů.

Co se týče samotných teplot v hlavním městě, tak v zimě se tu pohybují okolo 5-6 ºC a v létě pak okolo 18-21 ºC.

Je tedy zřejmé, že pokud se rozhodnete toto území navštívit, měli by jste si zjistit, do jaké části Francie se vydáte a jaké počasí vás tu čeká.

Když se rozhodnete vycestovat do této přenádherné zěmě zvané Francie, můžete využít hned několik způsobů dopravy. Mezi tu nejpohodlnější a hlavně nejrychlější patří doprava letecká. Letadla létají nejčastěji z Prahy a Vídně na letiště přímo v hlavním mšstě zvaném Charles de Gaulle a samotný let trvá okolo 2 hodin. V samotném centru samozřejmě funguje městská hromadná doprava a při zakoupení tzv. City Pass karty můžete využívat další slevy a výhody pro cestování.

Dalšími variantami dopravy do Francie je autobus, auto či vlak.

Způsobů jak trávit ve Francii svůj volný čas je hned několik. Ať už se jedná o sport, turistiku, noční život, památky či různé kulturní akce a festivaly. Co avšak patří k tomu nejznámějšímu, je noční podik Moulin Rouge ,který patří k nejznamenitějším v Evropě. Pokud se sem vydáte v měsíci červen, budete mít velké štěstí, jelikož tento den je vyhlášen svátkem hudby. Z toho důvodu v tomto městě najdete nespočet koncertních hal. Pokud se sem ale vydáte v zimních měsících, strádat učitě nebudete, jelikož v zimním období se do Francie, respektive do Francouzských Alp sjíždí mnoho sportovních nadšenců a to zejména lyžařů. Z toho všeho plyne, že se určitě ve Francii nudit nebudete, bez ohledu na to, v jakém ročním období sem zavítáte.

  • Pro cestování do Francie budete potřebovat platný cestovní pas či občanský průkaz.
  • Českou ambasádu naleznete přímo v Paříži.
  • Anglická telefonní předvolba je +33.
  • Pro vstup do země nepotřebujete žádné specifické očkování.

Seznam nabízených odborných kurzů podle země

Montpellier Business School

Our mission: Training innovative and responsible managers.

The mission of Montpellier Business School is “to train, through our higher education programmes, managers that are strong in their diversity, aware of their global responsibility in carrying out their missions, and able to adapt to changes in local, national and international environments.” (By ‘global’, we understand societal, economic and environmental responsibility).

Přejít na podrobné informace o Montpellier Business School