Tato země je cílem studentů, kteří si váží dobrého vzdělání. I my vám nabízíme možnost strávit trimestr, semestr nebo celý školní rok studiem ve Francii. V naší nabídce najdete státní střední školy po celém území Francie. A pokud se chcete vydat na internátní francouzskou střední školu, i toto je možné. Stačí si jen vybrat z naší nabídky. Umístění je buď u dobrovolnických či placených hostitelských rodin, nebo na internátu školy v případě soukromých škol. 

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 14 –18 let (dobrovolnické rodiny) 16 –18 let (placené rodiny a internátní školy)
Znalost FJ komunikativní znalost, test z FJ
Délka a termíny programu trimestr (3,5 měs.): září–prosinec semestr (5,5 měs.): září–leden leden–červen školní rok (10 měs.): září–červen
Uzávěrka přihlášek do 5. 3. pro nástup v září do 1. 9. pro nástup lednu
Školní rok září–červen

Zodpovědná osoba: Jana Richterová, e-mail: jana.richterova@alfa-agency.cz, telefon: +420 774 493 222Státní a soukromé střední školy

Francie

Tato země je cílem studentů, kteří si váží dobrého vzdělání. I my vám nabízíme možnost strávit trimestr, semestr nebo celý školní rok studiem ve Francii. V naší nabídce najdete státní střední školy po celém území Francie. Pokud se chcete vydat na internátní francouzskou střední školu, i toto je možné. Stačí si jen vybrat z naší nabídky. Umístění je buď u dobrovolnických či placených hostitelských rodin, nebo na internátu školy v případě soukromých škol. Pokud se budete chtít před začátkem školního roku procvičit ve francouzštině, informujte se u nás o nabídce jazykových kurzů ve Francii.

Vzdělávací systém Francie

Školní docházka je ve Francii povinná pro děti od šesti do šestnácti let. Vzdělávání se dělí na základní pro děti ve věku 6–11 let (école), nižší střední pro studenty ve věku 11–15 let (collège) a vyšší střední lyceum (lycée) pro studenty ve věku 15–18 let. Lycea se dělí na všeobecná a technologická trvající tři roky, která jsou zakončená tzv. Baccalauréat zkouškou. Odborná lycea jsou dvouletou přípravou na budoucí povolání. Na všeobecném lyceu studují studenti v prvním ročníku sedm povinných a dva volitelné předměty. Na konci roku si vybírají specializaci a podle toho také předměty, které hodlají v následujících dvou letech studovat. Výuka probíhá od pondělí do pátku, někdy i v sobotu dopoledne. Výuka začíná obvykle v 8:00 a končí odpoledne kolem 17:00 s hodinovou přestávkou na oběd.

Programy v naší nabídce:

 • Umístění na státní škole v rámci celé Francie u dobrovolnických rodin. Ve Francii můžete studovat po dobu čtyř, šesti či desíti měsíců. V  případě dobrovolnických rodin je umístění po celé Francii, u placených rodin v rámci programu PLUS je možnost výběru jižní Francie (v okolí Provance či Montpellieru) nebo v průmyslovějích městech s počtem obyvatel kolem 50 000. Samozřejmostí je lokální koordinátor, se kterým jsou studenti v pravidelném kontaktu.
 • Umístění na soukromé internátní škole (o víkendu a státních svátcích ubytování v pečlivě vybraných hostitelských rodinách). Tyto školy nabízí různá akademická i sportovní zaměření a rádi Vám pomůžeme s výběrem té pravé. Díky kombinaci ubytování můžete vytěžit z pobytu maximum. Samozřejmostí je lokální koordinátor, se kterým jsou studenti v pravidelném kontaktu.
 • Umístění na soukromé škole s ubytováním v hostitelské rodině. Soukromé školy jsou na výběr čtyři. Samozřejmostí je lokální koordinátor, se kterým jsou studenti v pravidelném kontaktu. 
 • Studium na mezinárodní střední škole Notre Dame International School. 

Ceny pro školní rok 2019/2020

DÉLKA PROGRAMUCena
Státní škola (dobrovolnická rodina): semestr (5 měsíců)od 4 890 EUR
Státní škola (dobrovolnická rodina): školní rok (10 měsíců)od 5 590 EUR
Státní škola PLUS - výběr oblasti: semestr (5 měsíců)od 6 490 EUR
Státní škola PLUS- výběr oblasti: školní rok (10 měsíců)od 7 690 EUR
Soukromá škola (internátní): semestr ( 5 měsíců)od 7 090 EUR
Soukromá škola (internátní): školní rok (10 měsíců)od 9 590 EUR
Notre-Dame International (mezinárodní střední škola): semestrod 14 750 EUR
Notre-Dame International (mezinárodní střední škola): školní rokod 25 150 EUR
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

Cena zahrnuje

 • umístění a studium na střední škole ve Francii
 • ubytování v hostitelské rodině/na internátu
 • přes týden polopenzi u dobrovolnické rodiny, v ostatních případech plnou penzi
 • vyzvednutí na letišti a odvoz k hostitelské rodině
 • informační materiály o programu
 • asistenci Alfa Agency při realizaci programu
 • informační schůzku a školení pro studenty po příjezdu do Francie

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku/jízdenku do místa hostitelské rodiny
 • náklady na cestování z/do školy
 • školní pomůcky a učebnice
 • zdravotní pojištění
 • registraci k pobytu, tzv. „carte de séjour“ (studenti starší 18 let)
 • lékařskou prohlídku nutnou k registraci ve Francii (studenti starší 18 let)
 • kapesné během pobytu (doporučujeme cca 200 EUR/měsíc + 300 EUR na počáteční výdaje)

 

 

Ahoj, zdravím do Alfy. Chtěla bych Vám říci, že rok studia na střední ve Francii  bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Poznala jsem spoustu přátel, se kterými jsem v kontaktu dodnes. Během mého pobytu jsem se nejen naučila francouzsky, ale hodně jsem se osamostatnila a vůbec mého pobytu rok v zahraničí nelituji.

Mějtě se nádherně !  

Editka F.

 

Jana Richterová

Jana Richterová
specialista na tento program

+420 774 493 222