Tato země je cílem studentů, kteří si váží dobrého vzdělání. I my vám nabízíme možnost strávit trimestr, semestr nebo celý školní rok studiem ve Francii. V naší nabídce najdete státní střední školy po celém území Francie. A pokud se chcete vydat na internátní francouzskou střední školu, i toto je možné. Stačí si jen vybrat z naší nabídky. Umístění je buď u dobrovolnických či placených hostitelských rodin, nebo na internátu školy v případě soukromých škol. 

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 14 –18 let (dobrovolnické rodiny) 16 –18 let (placené rodiny a internátní školy)
Znalost FJ komunikativní znalost, test z FJ
Délka a termíny programu trimestr (3,5 měs.): září–prosinec semestr (5,5 měs.): září–leden leden–červen školní rok (10 měs.): září–červen
Uzávěrka přihlášek do 5. 3. pro nástup v září do 1. 9. pro nástup lednu
Školní rok září–červen

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990Státní a soukromé střední školy

Francie

Tato země je cílem studentů, kteří si váží dobrého vzdělání. I my vám nabízíme možnost strávit trimestr, semestr nebo celý školní rok studiem ve Francii. V naší nabídce najdete státní střední školy po celém území Francie. Pokud se chcete vydat na internátní francouzskou střední školu, i toto je možné. Stačí si jen vybrat z naší nabídky. Umístění je buď u dobrovolnických či placených hostitelských rodin, nebo na internátu školy v případě soukromých škol. Pokud se budete chtít před začátkem školního roku procvičit ve francouzštině, informujte se u nás o nabídce jazykových kurzů ve Francii.

Vzdělávací systém Francie

Školní docházka je ve Francii povinná pro děti od šesti do šestnácti let. Vzdělávání se dělí na základní pro děti ve věku 6–11 let (école), nižší střední pro studenty ve věku 11–15 let (collège) a vyšší střední lyceum (lycée) pro studenty ve věku 15–18 let. Lycea se dělí na všeobecná a technologická trvající tři roky, která jsou zakončená tzv. Baccalauréat zkouškou. Odborná lycea jsou dvouletou přípravou na budoucí povolání. Na všeobecném lyceu studují studenti v prvním ročníku sedm povinných a dva volitelné předměty. Na konci roku si vybírají specializaci a podle toho také předměty, které hodlají v následujících dvou letech studovat. Výuka probíhá od pondělí do pátku, někdy i v sobotu dopoledne. Výuka začíná obvykle v 8:00 a končí odpoledne kolem 17:00 s hodinovou přestávkou na oběd.

Programy v naší nabídce:

  • Umístění na státní škole v rámci celé Francie u dobrovolnických rodin. Ve Francii můžete studovat po dobu čtyř, šesti či desíti měsíců. V  případě dobrovolnických rodin je umístění po celé Francii, u placených rodin v rámci programu PLUS je možnost zúžení oblasti výběru. Samozřejmostí je lokální koordinátor, se kterým jsou studenti v pravidelném kontaktu.
  • Umístění na soukromé internátní škole (o víkendu a státních svátcích ubytování v pečlivě vybraných hostitelských rodinách). Tyto školy nabízí různá akademická i sportovní zaměření a rádi Vám pomůžeme s výběrem té pravé. Díky kombinaci ubytování můžete vytěžit z pobytu maximum. Samozřejmostí je lokální koordinátor, se kterým jsou studenti v pravidelném kontaktu.
  • Umístění na soukromé škole s ubytováním v hostitelské rodině. Samozřejmostí je lokální koordinátor, se kterým jsou studenti v pravidelném kontaktu. 
  • Studium na mezinárodní střední škole Notre Dame International School

DÉLKA PROGRAMUCena
Tříměsíční studium ve Franciiod 4 700 EUR
Semestrální studium ve Franciiod 6 300 EUR
Roční studium ve Franciiod 8 100 EUR
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

Kontaktujte nás pro konkrétní cenovou nabídku. 

Sledujte náš Instagram, kde najdete spoustu zážitků našich studentů v zahraničí. 

Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990