Historie této země s pěti miliony obyvatel je spjata s keltskými kmeny i se sousední Velkou Británií a je velmi bohatá na mytologii. Tradičně je Irsko označováno jako země svatých nebo země vzdělanosti; říká se také, že v Irsku naleznete více než 40 odstínů zelené. Kromě toho je Irsko vyhlášené vytříbenou angličtinou, což z něj dělá ideální destinaci pro středoškolská studia. Třešničkou na dortu může být pro mnohé tradiční irská hudba a irský tanec.

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 12–18 let
Znalost angličtiny komunikativní znalost
Délka a termíny programu 1 trimestr: září–prosinec, leden–březen 2 trimestry: září–březen (7 měs.), leden–květen/červen (5 měs.) 3 trimestry: září–květen/červen
Uzávěrka přihlášek do 31. 5. pro nástup v září, do 31. 10. pro nástup v lednu (může se lišit dle jednotlivých škol, pozdějši přihlášky dle dostupnosti)
Školní rok září–květen/červen

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990IRSKÝ VZDĚLÁVACÍ SYSTÉM 

Irský vzdělávací systém je považován za jeden z nejrozvinutějších a nejúspěšnějších v Evropě. Školství je v Irsku povinné pro děti od šesti do 16 let. Je rozdělené stejně jako u nás, tedy na základní, střední a vysokoškolské. Střední školy navštěvují studenti ve věku 12–18 let. Samotné střední školství se dělí na dva stupně, tzv. Junior a Senior. První stupeň studia (Junior) trvá tři roky a studenti studují obecné kurikulum s 9–11 předměty. Mezi povinné předměty patří angličtina, matematika, přírodní vědy, historie nebo zeměpis a moderní evropské jazyky. K těmto předmětům se přidává až pět volitelných předmětů. Ve třetím roce se skládá certifikát a následuje studium na druhém stupni (Senior), které trvá 2 roky. Mezi Junior a Senior stupněm se mohou studenti rozhodnout pro tzv. Transition Year. Tento rok je mostem mezi Junior a Senior stupněm a na jeho konci studenty nečekají žádné testy. Mohou se tedy akademicky rozvíjet bez tlaku zkoušek. Studium následného Senior stupně je zaměřené na přípravu na studium na univerzitě a budoucí povolání a je ukončeno obdobou české maturity, tzv. Leaving Certificate. Studenti v Senior stupni studují šest až sedm předmětů. 

O PROGRAMU

Středoškolské studium v  Irsku probíhá na  státních nebo soukromých denních školách s ubytováním v hostitelských rodinách, nicméně není problém zajistit i studium na internátní škole. Při přihlášení do programu mohou studenti uvést svoje preference (včetně preference internátní školy a preference předmětů, která je důležitá, pokud se student chce profilovat určitým směrem); konkrétní umístění provádí organizace v Irsku na základě těchto preferencí a studijního zázemí.

JAZYKOVÝ KURZ

Pokud se chcete před nástupem na střední školu rozmluvit, můžete se vydat na jazykový kurz na některou z jazykových škol v irských městech, které máme v naší nabídce. Inspiraci můžete najít v našem katalogu krátkodobých jazykových kurzů.

DÉLKA PROGRAMUCena
Trimestr (cca 3,5 měsíce):od 8 050 EUR
Semestr (cca 5 měsíců):od 9 750 EUR
Školní rok (cca 10 měsíců):od 11 950 EUR
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

Ceny zahrnují

 • umístění a studium na střední škole v Irsku
 • ubytování v hostitelské rodině, stravu
 • vyzvednutí na letišti při příletu, odvoz při odletu
 • informační materiály k programu
 • asistenci Alfa Agency při realizaci programu
 • podporu studentského poradce a tzv. Guardianship po dobu programu
 • pravidelné zprávy rodičům o průběhu studia

Ceny zpravidla nezahrnují

 • zpáteční letenku
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • veškeré náklady na přepravu během školního roku
 • učebnice a pomůcky, uniformu, sportovní vybavení
 • ubytování během vánočních a velikonočních prázdnin
 • kapesné během pobytu (doporučujeme cca 200 EUR/měsíc)

 

Sledujte náš Instagram, kde najdete spoustu zážitků našich studentů v zahraničí. 

Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990