Malta patří k nejmenším zemím Evropy, s nejvyšší hustotou osídlení. Jedná se o Maltské souostroví ve Středozemním moři s celkovou rozlohou 316 km2, hlavní ostrov, Malta, má rozlohu 246 km2, mezi další navštěvované ostrovy patří Gozo a Comino. Hlavním městem je krásná Valletta, která se nachází na východním pobřeží ostrova. Na Maltě žije kolem 430 000 obyvatel, kteří mluví dvěma úředními jazyky a to anglicky i maltsky. Malta je parlamentní republikou a od roku 2014 stojí v čele prezidentka Marie-Louise Coleiro Preca. Od 1. května roku 2004 je Malta členem Evropské Unie, platí se zde eurem.

Maltská historie sahá do doby více jak 7000 let zpět, kdy na ostrov začali připlouvat první osadníci. Díky strategické poloze v srdci Středomořského moře se Malta stala cílem mnoha dobyvačných národů a pyšní se tak bohatou historií. Většina největších světových civilizací, které utvářely světovou historii buď putovaly okolo ostrovů nebo se tam na nějaký čas usadily. Po každé z nadvlád zde něco zůstalo, každý národ zanechala na Maltě svou stopu. 

Maltské souostroví prožilo také záhadnou etapu megalitických chrámů, o jejichž vzniku nejsou do dnešní doby přesné informace. Ikdyž není jasné, jak mohla tehdejší civilizace tyto velkolepé stavby postavit, pozůstatky můžete obdivovat dodnes. Země, co by býválá britská kolonie (téměř 200 let), má stále velmi silné vazby na Velkou Británii a je členem Britského společenství národů. V roce 1964 byla vyhlášená nezávislost Malty a o deset let později se stala republikou.

Malta se může pochlubit snad největší koncentrací historického bohatství na jeden km čtvereční na světě! Svojí rozlohou jsou ostrovy velmi malé a díky tomu jsou všechny památky lehce dosažitelné. Během pobytu na Maltě můžete vidět opravdu hodně. Pozůstatky měst, škol a další historické skovosty je možné najít na mnoha místech ostrovů. Nejcennějším drahokamem maltské historie je ko-katedrála sv. jana ve Valettě. Dědictví zanechané rytíři sv. Jana je zároveň domovem dvou světoznámých obrazů slvaného italského malíře Caravaggia. V hlavním městě Valleta najdete klenoty historie přímo pod otevřeným nebem!

Maltské ostrovy jsou typickou oblastí středomořského podnebí. Pokud hledáte lokalitu, kde máte zaručené teplé, sluneční, letní dny, pak je pro vás Malta jasnou volbou! Srážky se vyskytují velmi málo a to především přez zimu, nejčastěji v období od listopadu do února. Sníh je pro obyvatelé Malty velkou raritou. Léta jsou naopak suchá (prakticky beze srážek) a horká avšak díky vlivu moře, které ostrovy obkolopuje, a příjemnému vánku jsou i v nejteplejších dnech snesitelná. V hlavní turistické sezóně (červenec-srpen) jsou běžné teploty kolem 30ºC, teplota moře kolem 24-25ºC a krásně modrá obloha bez mráčku.

Na Maltu létá přímý spoj Air Malta z Prahy či Vídně, let trvá cca 2 a půl hodiny a na palubě dostanete kromě vody taky něco malého k snědku. Nově operují lety z Prahy také české aerolinky. 

Po ostrově pak máte na výběr z několika možností dopravy... Na Maltě jezdí místní klimatizované autobusy, které vás za pár drobných rozvezou po celém ostrově. Mezi hlavními ostrovy (Malta - Gozo - Comino) pak jezdí pravidelně trajekty. Loďky jsou pro Maltu typické, můžete také využít nabízených okružních turistických plaveb a výletů.

Můžete si také půjčit auto, ale pozor, jízda po maltských silnicích pro vás může být dobrodružným a silným zážitkem. Krom toho, že malťané rozhodně nepatří mezi řidiče, které by se podctivě řídili předpisy a naopak se nebojí vám naznačit či říct, co si o vašem stylu řízení myslí, tak se tu jezdí vlevo. Obecně však platí, že autonehodu na ostrově uvidíte jen zřídka kdy. Auto si mohou půjčit na Maltě osoby starší 25 let, některé půjčovný pronajmou auto i mladším osobám, avšak za příplatek. Užitečná informace také  je, že si nelze půjčit auto přímo na letišti a při plánování trasy pozor, některé benzínky jsou v neděli zavřené.

Malta je kosmopolitní destinací s širokou škálou hotelů, lázní, restaurací a zábavními podniky, které jsou připraveny pro širokou veřejnost. Každý si tu určitě vybere to své!

Jít do restaurace je vždy zážitek a to nejen z gastronomického hlediska. Maltské, zejména pak čerstvé mořské delikatesy, vám určitě budou moc chutnat a kromě toho se podniky nachází na úžasných místech. Mnoho restaurací je přímo v historických budovách nebo mají úchvatný výhled na moře plné barevných lodiček. Alfa tým určitě doporučuje ochutnat místní specialitu, kterou je králík na všechny možné způsoby a jako předkrm ochutnejte třeba šneky, jako my!

Pokud budete na Maltě mezi červnem a září, nejspíš narazíte na nešjednu náboženskou festu. Oslava svatého patrona města nabízí turistům vždy nevšední  kulturní zážitek a unikátní atmosféru.

Ostrov nabízí mnoho sportovních aktivit. Můžete si jít ráno zaběhat podél pobřeží, vyzkoušet vodní lyže,  jezdit na plachetnici, létat na padáku, lézt po skalách, vydat se na trekking, nebo si zajezdit na kole. Pokud vás láká podmořský život, určitě si najděte chvilku na šnorchlování a nebo vyzkoušejte potápění. Malta má více míst na potápění než jakýkoliv další ostrov. Ostrovy přímo vybízejí k tomu, abyste objevili maltský podmořský svět! 

Téměř po celý rok můžete trávit volný čas sportovními aktivitami pod středomořským sluncem a plavat v křišťálově čistém moři.

Tipy Alfa Agency na výlety, které nemůžete vynechat:

 • dechberoucí zátoka St. Peter's Pool
 • večerní prohlídka Vallety
 • rybářská vesnička Marsaxlokk s místními trhy
 • jeskyně Blue Grotto
 • návštěva 5D kina ve Valletě - stručný příběh o historii ostrova

 

 • pro cestování na Maltu vám postačí platný cestovní pas či občanský průkaz, není nutné žádat o vízum
 • pro vstup do země nepotřebujete žádné specifické očkování
 • na ostrově jsou zásuvky britského typu (230V/50Hz), proto si určutě nezapomeňte přibalit adaptér
 • maltská telefoní předvolba je +356
 • na Maltě najdete Honorární generální konzulát České republiky (adresa: Hardrocks Bussines Park, burmarrad road, NXR 6345, Naxxar)
 • čas je stejný jako v ČR, takže si nemusíte přetáčet hodinky při příletu
 • jídlo v restauraci je cenově podobné, jako v ČR

Seznam nabízených jazykových kurzů podle země

Gateway School of English, San Gwann

Gateway School of English je malá, rodinná škola, a proto si můžete být jisti individuálním přístupem a dokonalou péčí v průběhu vašeho jazykového pobytu. Tato moderní škola je společně s rezidencí, ve které budete ubytováni, umístěna ve vilové čtvrti San Gwann, asi 20 minut od malebného Spinola Bay. 

Přejít na podrobné informace o Gateway School of EnglishClubclass Residential Language School, St. Julian's

Clubclass je menší nezávislá škola, která byla založena v roce 1999. Škola působí kromě Malty také přímo v Londýně. Svými moderními dává prostor pro vytvoření výborné atmosféry pro výuku anglického jazyka. Motto školy je kvalitní výuka angličtiny s přátelským přístupem lektorů a zábavným stylem výuky. Škola je umístěna přímo v centru oblasti Swiegi v St. Julian's.

 

Přejít na podrobné informace o Clubclass Residential Language SchoolSprachcaffe, St. Julian's

Sprachcaffe vám nabízí studium v jedné z nejkrásnějších škol na Maltě. Škola byla vybudována jako komplex prostorných pískovcových budov, které nesou prvky řecké architektury. Sprachcaffe Malta se nachází v klidné části St. Julian's Bay, kousek od rušného St. Julian‘s. Kampus školy je unikátní v tom, že nabízí studentům  vše v jednom komplexu, včetně velkého bazénu a diskotéky s barem. Malta je krásná středomořeská země, kde pro Vás bude studium nezapomenutelným zážitkem!

Přejít na podrobné informace o SprachcaffeInlingua, Sliema

Inligu School of Languages se nachází ve městě Sliema, obchodním a rezidenčním městečku. Škola je velmi moderně vybavená stejně jako její rezidence. Inlingua se může pochlubit svým osobitým způsobem výuky, individuálním přístupem a rozmanitou nabídkou kurzů a ubytování pro mládež, dospělé a rodiny s dětmi. 

Přejít na podrobné informace o InlinguaETI - Executive Training Institute, St. Julian's

ETI - Executive Training Institute Malta je špičková jazyková škola, která se specializuje na kruzy pro manažery a učitele angličtiny. Její perfektní lokalita v srdci města St. Julian's v blízkosti obchůdků, kaváren a všeho dění nabízí spojení kvalitní výuky pro náročné klienty spolu s dovolenkovým odpočinkem! 

Přejít na podrobné informace o ETI - Executive Training InstituteInternational House, St. Julian's

International House je menší škola nacházející se v klidné části ostrova St. Julian´s, přesto je to do centra St. Julian´s pouze 5 minut pěšky. Díky mnohaletým zkušenostem a mezinárodně kvalifikovaným učitelům studentům poskytuje zcela individuální přístup šitý přímo na míru. Navíc vám jako speciální bonus bude ke každému kurzu poskytnuta jedna individuální hodina zdarma. Pro příjemné studijní prostředí můžete využít i útulnou venkovní zahrádku či střešní terasu. 

Přejít na podrobné informace o International HouseEC English, St. Julian's

Jazyková škola EC English situovaná v okouzlujícím turistickém resortu v části St. Julian´s v blízké vzdálenosti od místního zálivu. Tradice školy se rozběhla již v roce 1991 a je ideální volbou pro dospělé studenty, kteří chtějí svou výuku maximálně zacílit na praktické využití jazyka či se zdokonalit v Business English. Zároveň si můžete maximálně užít veškeré zábavy díky lokalitě kousek od centra dění denního i nočního života na Maltě! K odpočinku či studiu určitě využijte luxusní terasu přímo na vrcholu výškové budovy s nádherným výhledem po okolí.

Přejít na podrobné informace o EC EnglishGV Malta, St Paul's Bay

Tato škola nacházející se v St Paul's Bay se vyznačuje příjemným prostředím, širokým výběrem jazykových kurzů a hlavně perfektní profesionalitou. Díky své poloze Vám GV Malta umožní si mimo vyučování užít moře a klid. A přitom je to odsud jen kousek hromadnou dopravou za krásami a lákadly Malty.

Přejít na podrobné informace o GV Malta