Kromě programu J1 vám můžeme nabídnout také placenou variantu středoškolských pobytů, a sice program F1. V rámci tohoto programu můžete studovat na konkrétní státní střední škole s ubytováním v hostitelské rodině. 

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 14–18 let (při nástupu na školu méně než 19 let)
Znalost angličtiny komunikativní pokročilá znalost AJ, interview
Délka a termíny programu semestr (cca 4 -5 měs.): srpen–prosinec/leden; leden–květen/červen školní rok (cca 9 -10 měs.): srpen–květen/červen
Uzávěrka přihlášek cca 4–5 měsíců před začátkem programu
Školní rok srpen–květen/červen

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990Kromě programu J1 vám můžeme nabídnout také placenou variantu středoškolských pobytů, a sice program F1. V rámci tohoto programu můžete studovat na konkrétní státní nebo soukromé škole.

Státní střední školy

Pokud vám nevyhovuje umístění ve Spojených státech bez možnosti výběru a chcete mít nad svým umístěním kontrolu, můžete s námi probrat nabídku státních středních škol a vybrat si konkrétní variantu. Ubytováni poté budete v placených hostitelských rodinách a na škole budete studovat s dalšími americkými studenty.

Soukromé střední školy - ubytování v hostitelské rodině nebo na internátu

Velikou výhodou soukromých škol je malý počet studentů připadajících na jednoho učitele. To je jeden z důvodů, proč jsou soukromé školy schopny nabídnout ke studiu velmi individualizované podmínky. Zastoupení amerických studentů na školách je různé, někde můžete studovat mezi většinou amerických studentů, jiné školy jsou zaměřeny spíše na mezinárodní studenty. Rádi vám pomůžeme vybrat alternativu vhodnou právě pro vás. Stejně tak je na vás, zda si vyberete denní soukromou školu s ubytováním v hostitelské rodině nebo školu internátní, kde si vyzkoušíte život na kolejích.

Soukromé denní školy

jsou vhodnou alternativou pro ty z vás, kteří vedle jedinečné zahraniční zkušenosti kladou velký důraz i na akademickou stránku studia, a kteří chtějí žít u americké rodiny. Privátní školy nabízí zpravidla excelentní studijní zázemí a vybavení, vysokou úroveň výuky a velmi motivované akademické prostředí. Denní školy v naší nabídce jsou často umístěny ve velmi atraktivních lokalitách, jako je Kalifornie, Florida nebo oblast Nové Anglie na severovýchodě USA. Obvykle se nachází ve větším měste nebo na jeho okraji. Pokud máte určitou preferenci místa nebo dokonce školy, určitě nám řekněte, navrhneme vám program přímo na míru.

Internátní soukromé školy

nabízí jedinečnou kombinaci vysoké akademické kvality a možnosti ubytování spolu s dalšími studenty přímo v areálu školy. Školy bývají nadstandardně vybaveny pro výuku konkrétních předmětů a sportovní aktivity. Jsou běžně situovány v menších městech či na venkově. V tomto případě vám ruch velkého města plně nahradí skvěle vybavené areály, bohaté víkendové aktivity a možnost soužití s ostatními studenty v pěkném prostředí.

 

DÉLKA PROGRAMUCena
Semestr (4-5 měsíců)od 15 950 USD
Školní rok (9 -10 měsíců)od 19 950 USD
VÍZOVÉ POPLATKYCena
Sevis fee350 USD
Poplatek US ambasádě160 USD
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

Pro konkrétní cenovou nabídku nás kontaktujte. 

Cena zpravidla zahrnuje

  • umístění a studium na vybrané střední škole v USA
  • ubytování v hostitelské rodině nebo na internátu školy
  • stravu (polopenze/plná penze)
  • vyzvednutí na letišti
  • vízovou dokumentaci pro studentská víza F1
  • asistenci Alfa Agency při realizaci programu

Cena zpravidla nezahrnuje

  • zpáteční letenku do cílové destinace
  • dodatečné školní poplatky za učebnice, sportovní aktivity, výlety
  • zdravotní pojištění
  • kapesné během pobytu (doporučujeme 250–350 USD/měsíc)

 

 

Z blogu našeho studenta
více na www.exchange-texas.blogspot.cz

Homecoming

How to describe this event in one word? Awesome! But let’s move a little bit backward. What is Homecoming? It is a huge social event in American schools (you have homecoming in a high school and also in a college – and I will of course talk about high school homecoming). The main idea is to “come home” after graduation. So this event is for ex-students who already graduated and want see their old school, meet their former teachers, and very often this is time for some kind of class reunion. The second highlight of homecoming is building school spirit. We had this event after 3 weeks of school so everything was still strange before for me. During this week and after homecoming I have started to feel better about school. I finally know people in my school and know my way around the building. I think that homecoming enhanced school spirit for many new students and made us feel welcome.

Homecoming is celebrated for a week and I already wrote about the activities in my previous article (special dress themes, parade, pep rally) so I’ll move to the Friday (American) football game. This was my absolutely first football game ever so I was pretty excited. When we arrived to the Berry Center, I saw an outstanding facility. This stadium for high school games is simply something amazing. It has two floors and more than 12 000 seats! The design of the stadium is influenced by ancient (I think) architecture with arena seating. We played against Cy-Lakes HS. The crowd came out to enjoy the game and there were between 6-7k people on our side and approximately 500 Cy-Lakes fans. We wanted to win more than Cy-Lakes because it was our homecoming game! You simply can’t lose on your homecoming game!!! The first half ended 17:0 for Mustangs (Cy-Ranch). Each school had performances during half time. Cy-Lakes band and drill team were interesting to watch as they performed on the field. The Cy-Ranch performance was not exciting because their performance included an introduction of all the candidates for homecoming king and queen. In the second half, I walked around the stadium to meet and greet my friends. The Mustangs expanded their lead and won 32:2. After the game I finally learned the basic rules of American Football. I had a good time with Mark (my host-brother) and the other exchange students and their host-siblings.

Next day (Saturday) was the main day of homecoming. Before the homecoming dance you usually go to the dinner with your date or with a group of friends. Mark and I started the evening at 4pm. We put on suits and Glen drove us to dinner. I met with the group of exchange students and their siblings and Mark went to dinner with his friends. I had dinner at Cypress Grill Station and had a good time with great people. We also took a lot of pictures. (Melanie, our local coordinator, is crazy about taking photos). At 8pm we moved from the restaurant to the school for the Homecoming dance (the main part). Some students left us after dinner but almost everyone from my group was there. After a while our group joined Lauren (another exchange student’s host-sister) with her 3 friends. I also met some friends from school. We danced, took a lot of pictures (especially selfies), and had fun at school till 11pm. I learned what a special social event homecoming is for all of the students. After 11pm we moved to Denny’s and continued our celebration. We had breakfast there. For me calling my midnight meal “breakfast” was a little bit weird.. :D Between 1-2am our group dissolved. I got home after 2am totally tired but excited that I had such a great time! Homecoming was the best event with friends so far :)

Martin Mužík, Texas
Rok na střední škole v USA (J1)

Ahoj Báro,

mám se tu super. Prvních 14 dní bylo těžkých, ale už to začíná být lepší. Ve škole jsem se ztrácela, je obrovská na naše školy v ČR. Je nás na škole 6 výměnných studentů (Německo, Srbsko, Ukrajina, Chile a Itálie). Skamarádila jsem se s klukama z Itálie a Chile, jsou v pohodě a je s nima sranda. Naše rodiny se znají :)
Na tancování s holkama je to dobrý. Už jsem tančila na americkým fotbale, bylo to úžasný! Ta atmosféra, jak všichni fanděj a sejde se tam celá škola! Úžasnej zážitek.
S rodinou jsme byli na výletě v Chicagu a Wisconsinu (táta s bráchou jeli rybařit) a já se Cindy jsme šly spíš na nákupy :D.
Nemůžu uvěřit tomu, že už jsem tady měsíc! Strašně to utíká. Všichni se mě tady sice ptaj na otázky typu jestli máme stejný auta, nebo jestli máme McDonald a myslej si, že jsme Československo, ale už jsem si nějak zvykla jim všechno vysvětlovat :D
Se Cindy se chystáme chodit do fitka cvičit, tak se těšim!
Měj se hezky a posílám pozdrav do ČR! :)))

Jana Linková, Iowa
Rok na střední škole v USA (J1)

V rámci F1 programu je možné vybírat z opravdu velmi široké nabídky škol a lze tak vybrat školu, která bude maximálně vyhovovat vašim požadavkům a zájmům.

Řekněte nám, o co konkrétně máte zájem a co má vaše studium v zahraničí splnit, a společně vybereme školu, která pro vás bude ta pravá. 

 

Jiné školy ve stejné destinaci

Program BridgeUSA (dříve J1 Exchange)

Program BridgeUSA (dříve J1 Exchange)

Cena za rok od: 8 000 USD/

Cena za semestr od: 8 000 USD

Detail školy

Studium umění v Los Angeles

Studium umění v Los Angeles

Cena za rok od: 29 490 USD/

Cena za semestr od: 17 490 USD

Detail školy

F1 - Soukromé internátní školy

F1 - Soukromé internátní školy

Cena za rok od: 28 790 USD/

Cena za semestr od: 15 590 USD

Detail školy

Poslední navštívené školy

Státní střední školy - program F1

Státní střední školy - program F1

Cena za rok od: 17 380 USD/

Cena za semestr od: 14 700 USD

Detail školy

Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990