Jazyková škola ActiLingua Academy se pyšní mnohaletými zkušenostmi, přičemž právě výuce němčiny se věnuje již od roku 1988. Filozofií školy je, že při výuce nelze opomíjet žádnou stránku jazyka. Při hodinách proto dochází i rozvoji komunikačních a poslechových znalosti, a není tak důraz pouze na gramatiku, jak se často stává. Škola má navíc krásnou polohu v diplomatické čtvrti a nachází se v typicky vídeňské budově stylu Art Nouveau.

Název školy: ActiLingua Academy

Národnostní složení: 10% Itálie, 9% Švýcarsko, 7% USA,, 7% Ukrajina, 7% ČR, 6% Rusko, 4% Polsko, 4% Slovensko, 3% Turecko, 3% Španělsko, 3% Srbsko, 2% Francie

Nejnižší věk studenta: 16

Maximum studentů ve třídě: 12

Průměrně studentů ve třídě: 8

Měna: EUR

Aktuální kurz 1 EUR = 26,08 KčJazyková škola ActiLingua Academy se věnuje výuce německého jazyka již od roku 1988 a snaží se rozbíjet předsudky o tomto germánském jazyce. Při výuce se tak klade důraz nejen na gramatiku, ale především i na poslech a komunikační dovednosti. Výuku podporuje moderní vybavení školy a proaktivní přístup učitelů, kteří se snaží tento nelehký jazyk studentům co možná nejvíce přiblížit. Atmosféru bývalé císařské Vídně navíc umocňuje poloha v diplomatické oblasti v nádherné historické budově stylu Art Nouveau.

Samozřejmostí je bezdrátové připojení k internetu v celé budově a kafeterie, kde je možné si zakoupit drobné občerstvení.

V rámci jednoho kurzu se studentům střídají dva až tři učitelé, tak aby přišli do styku s různými styly výuky a také s různými přízvuky. 

Nabízené kurzy

Studenti si mohou vybrat z celé řady kurzů, tak aby to nejvíce odpovídalo jejich časovým možnostem a zaměření. Pro rychlejší pokrok můžeme doporučit intenzivní (35 lekcí týdně) či superintenzivní kurz (35 skupinových lekcí + 5 individuálních lekcí přímo na míru). Škola také nabízí dlouhodobé kurzy a přípravné kurzy na univerzity. Zajímave je také spojení němčiny s výukou hudby, Rakousko je přece jenom země Mozarta, Beethovena, Schuberta a Brahmse. Paralelně s jazykovým kurz probíhá kurz na Vienna Conservatory, který je nejen pro studenty či absolventy hudebních oborů ale také i pro veřejnost, která se jednoduše zajímá o hudbu.

Škola ale také nabízí odborné kurzy, ať už obchodní němčiny, specializované kurzy pro učitele němčiny či přípravné kurzy na certifikáty. Výhodou je, že kurzy je možno libovolně kombinovat, a vytvořit tak balíček na míru každého studenta.

Ubytování

ActiLingua disponuje svojí nádhernou, nově zrekonstruovanou rezidencí, kde jsou apartmány s jedno- či dvoulůžkovými pokoji. Samozřejmostí je moderní vybavení, TV, WiFi a vybavená kuchyně. V rámci rezidence je také možno zajistit snídaně či polopenzi pro větši pohodlí. Za nás můžeme nejvíce určitě doporučit hostitelskou rodinu, ve které jsou studenti v přímém kontaktu s rodilými mluvčími. Mohou tak zlepšovat své jazykové dovednosti i mimo učebnu, ale také se něco dozvědět o životním stylu v Rakousku. V rámci hostitelské rodiny je také možnost snídaně či polopenze.

Volnočasové aktivity

Výuka jazyka není jen o memorování gramatiky, der die das, dativ, akusativ a podmiňovacím způsobu...To si uvědomuje i ActiLingua a nabízí studentům bohatý volnočasový program, ať už v podobě tématických procházek po městě, movie nights či kurz waltzu.