Alberta je ideálním řešením pro ty, kteří hledají kompromis mezi Nova Scotia na úplném východě země a Vancouverem na západě. Vzdělávací systém provincie je na velmi vysoké úrovni a dlouhodobě se v různých světových žebříčcích umisťuje na předních pozicích. Samotný school district se nachází ve městě Red Deer, které je velmi moderní a po Calgary a Edmontonu třetím největším městem Alberty. Panenská příroda příroda navíc přímo vybízí ke sportovním aktivitám.

PODMÍNKY PROGRAMU
Věk studenta 13–19 let
Znalost angličtiny komunikativní znalost
Délka a termíny programu semestr: září–leden; únor–červen školní rok: září–červen
Uzávěrka přihlášek 3 měsíce před plánovaným odletem (v případě volných míst možnost i pozdějšího podání)
Školní rok září–červen

Zodpovědná osoba: Pavlína Vlčková, e-mail: pavlina.vlckova@alfa-agency.cz, telefon: +420608561888Státní střední školy v Albertě

Red Deer Public Schools se nachází v jedné z nejkrásnějších provincií Kanady - v Albertě. Město Red Deer je třetí největší město provincie a nachází se mezi Calgary a Edmontonem. Nabízí veškeré zázemí, služby a jako většina kanadských měst je velmi bezpečné a čisté. Ekonomika města neustále roste, a proto se modernizuje a rozvíjí se. Red Deer je také ideálním místem pro milovníky přírody a to díky poloze u Red Deer River, která vybízí k rozličným sportovním aktivitám.

Red Deer District byl prvním regionem, který získal ocenění Excellence in Education, která značí vysokou úroveň výuky. Motten distriktu je, aby studenti osobnostně rostli, a rostla tak jejich nezávislost. Cílem programu také je, aby studenti porozuměli kanadské kultuře, rodinám a našli přátele na celý život.V rámci testování studentů PISA (Program for International Student Assessment) dosahují studenti této provincie excelentních výsledků a jejich skóre patří mezi celosvětově nejvyšší.

Školy, které jsou součástí tohoto programu, disponují moderními areály, které mají velmi dobré vybavení. Samozřejmostí jsou počítačové učebny, cafeterie a sportovní zázemí.  Sportovní aktivity závisí na sezóně, ale patří mezi ně např. lyžování, boxing, atletika, golf, tennis, volejbal, basketbal či fotbal.

Do Red Deer District patří dvě high school, pět middle school a třináct základních škol, na kterých dohromady studuje více jak 9 tisíc studentů. 

Ke každému studentovi je přistupováno individuálně a i jejich studijní plány jsou individuálně sestavovány, tak aby odpovídaly jejich akademickému zaměření a plánům do budoucna. Studenti si vybírají z klasických akademických předmětů (angličtina, matematika, sociální, humanitní a přírodní vědy), jazykových předmětů a volitelných předmětů (sbor, design, divadlo, umění, hudbna, IT, business studies..)

Studenti jsou v rámci programu umisťováni do hostitelských rodin, která jsou individuálně vybírány pro konkrétního studenta. Všechny rodiny jsou pečlivě prověřeny a pravidelně kontrolovány. 

Ceny pro školní rok 2020/2021

 

DÉLKA PROGRAMUCena
Semestr (5 měsíců)od 13 225 CAD
Školní rok (10 měsíců)od 24 100 CAD
VÍZOVÉ POPLATKYCena
eTA (Electronic Travel Authorization)7 CAD
Study Permit (při pobytu delším než 6 měsíců)235 CAD (žádost a biometrické údaje)
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

 

Cena zahrnuje

  • umístění a studium na střední škole ve městě Red Deer v Albertě
  • ubytování v hostitelské rodině, vlastní pokoj, plnou penzi
  • vyzvednutí a odvoz na letiště (v dané dny/časy)
  • pojištění léčebných výloh 
  • podporu místního koordinátora
  • asistenci Alfa Agency při realizaci programu

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku do Kanady; učebnice a pomůcky na škole
  • kapesné během pobytu (doporučeno 250–350 CAD na měsíc)
  • speciální stravu
  • vízové poplatky

Pozn.: Pro studium v Kanadě, které nepřesáhne 6 měsíců, není nutné vízum! Při delších programech ano, nicméně jsme zde pro vás a rádi vám se vším pomůžeme!

Od března 2016 je ke vstupu do Kanady potřeba eTA (electronic Travel Authorization) s čímž Vám rádi pomůžeme!

Pavlína Vlčková

Pavlína Vlčková
specialista na tento program

+420608561888