Program je určený pro studenty od 15 do 18 a půl let, kteří se rozhodnou poznat život v USA prostřednictvím studia na střední škole. Studenti jsou ubytovaní v dobrovolnických hostitelských rodinách po celém území USA. 

PODMÍNKY PROGRAMU (školní rok 2021/2022)
Věk studenta začátek v srpnu začátek v lednu
nar. od 10. 3. 2003 do 1. 8. 2006 nar. od 10. 8. 2003 do 1. 1. 2007
Znalost angličtiny komunikativní znalost (jazykový test)
Délka a termíny  semestr (cca 4–5 měs.): srpen–leden; leden–červen školní rok (cca 9–10 měs.): srpen–červen
UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK
Začátek v srpnu do 10. 4., Začátek v lednu do 15.9., školní rok: konec srpna–červen
Začátek v lednu do 15. 9.
Školní rok konec srpna–červen

Zodpovědná osoba: Ales Barta, e-mail: ales.barta@alfa-agency.cz, telefon: +420 777 778 990 

Studium na střední škole v USA

Program J1 Exchange je jedním z nejrozšířenějších a cenově nejdostupnějších středoškolských programů v zahraničí. Je určený pro studenty, kteří se rozhodnou poznat život na střední škole v USA, zlepšit svoje jazykové dovednosti, osamostatnit se a seznámit se s americkou kulturou díky bezprostřednímu kontaktu s americkými studenty.

Na americké High School si vyberete předměty, které chcete studovat, a se svými spolužáky budete přes den putovat po škole a v krátkých přestávkách hledat učebny, kde zrovna máte výuku. Ale nebojte se, rychle si na to zvyknete! Po ukončení vyučování se zapojíte do mimoškolních aktivit - do různých zájmových kroužků a sportovních klubů. Tyto odpolední aktivity jsou nedílnou součástí vašeho studia v zahraničí a je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se začlenit do nového prostředí, najít nové kamarády, a třeba i ukázat, co v daném odvětví dovedete. 

V rámci J1 Exchange programu budete bydlet u americké hostitelské rodiny, která hostí zahraniční studenty bez nároku na odměnu. Jejich důvody jsou různé: chtějí prostřednictvím zahraničního studenta poznat zemi, kterou nikdy nenavštívily; jsou zvědavé na jinou kulturu a mentalitu; jejich vlastní děti odešly z domu např. za studiem na univerzitu nebo do zahraničí a jim se stýská; nebo si přejí dalšího sourozence pro vlastní ratolesti. Pod pojmem hostitelská rodina si asi představíte rodiče a jejich děti – hostit studenty však mohou i rodiny neúplné nebo bezdětné. Hostitelské rodiny jsou pečlivě prověřovány a osobně navštěvovány zástupci americké partnerské organizace. Mnohé rodiny hostí studenty již více než 10 let. Některé rodiny hostí zároveň i dva studenty z různých zemí. Před umístěním do rodiny s jiným zahraničním studentem se vždy ptáme na váš souhlas. Není výjimkou, že naši studenti udržují kontakt s americkou hostitelskou rodinou ještě dlouhá léta po ukončení programu. Vaši rodinu vám naše partnerská organizace přiřadí nejpozději v průběhu srpna daného roku. 

Do vaší nové "rodiny" bude patřit i váš lokální koordinátor. Je to zaměstnanec americké partnerské organizace, který žije ve vaší blízkosti a udržuje s vámi pravidelný kontakt. Je vaším pomocníkem a rádcem a dohlíží také na vaše chování a prospěch ve škole. Jeho jméno a kontakt na něj se dozvíte ještě před odjezdem spolu s informacemi o vaší hostitelské rodině.

Víza

Pro rok na střední škole v USA, který funguje pod záštitou vládní organizace USA, je nutné žádat o tzv. J1 víza. Stěžejním dokumentem pro jejich získání je formulář DS 2019, který vystaví naše partnerská organizace poté, co obdrží celkovou platbu za program. V současnosti si dle platné americké legislativy musí každý žadatel vyřídit víza individuálně. Alfa Agency vám nicméně pomůže podklady pro víza připravit. S vízy jsou spojené dva poplatky – vízový poplatek americké ambasádě a tzv. “SEVIS fee“ (poplatek americkým úřadům za elektronické zpracování žádosti). Více informací o vízech a poplatcích vám sdělíme v naší kanceláři. Naleznete je také na http://www.usembassy.cz.

Kapesné

Studentům a jejich rodičům doporučujeme počítat s kapesným ve výši 250—350 USD na měsíc pobytu. Kapesné studenti použijí na své osobní výdaje, na školní výlety, členství ve školních klubech a aktivitách. První měsíc je třeba počítat s výdaji na učebnice a studijní materiály – cca 300 USD. Nedoporučujeme převážet veškeré kapesné v hotovosti! Výhodnější je vybavit studenta platební kartou k bankovnímu účtu rodičů, popř. vlastnímu bankovnímu účtu.

Zdravotní pojištění

Součástí programu je i zdravotní pojištění u mezinárodní pojišťovny, které kryje léčebné výlohy v zahraničí. Zároveň v sobě toto pojištění zahrnuje úrazové pojištění, pojištění ztráty zavazadel a pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám. K tomuto pojištění již není třeba žádné extra pojištění v ČR/SR sjednávat.

 

 

Cena programu pro školní rok 2021/2022

 

DÉLKA PROGRAMUCena
Školní rok J1 Exchangeod 6 500 USD
Pololetí J1 Exchange (od srpna 2021)od 6 000 USD
ZápisnéCena
Poplatek za zprostředkování2 000 Kč

 

Cena zahrnuje:

 • umístění a studium na střední škole v USA
 • ubytování v hostitelské rodině po dobu pobytu, stravu
 • vyzvednutí na letišti v místě pobytu hostitelskou rodinou nebo místním koordinátorem
 • podklady pro vyřízení J1 víza (formulář DS 2019, vízové formuláře)
 • školní učebnice pro povinné předměty, informační materiály o programu
 • asistenci Alfa Agency při realizaci programu – pomoc s vyplněním přihlášky, s žádostí o víza
 • informační schůzku pro studenty a jejich rodiče před odletem
 • podporu místního koordinátora v USA, bezplatnou non-stop help line v USA
 • informační schůzky s lokálním koordinátorem v průběhu pobytu

Cena nezahrnuje:

 • poplatek za výběr regionu/státu, popříletový camp v USA
 • zpáteční letenku do cílové destinace v USA
 • zdravotní pojištění (1 000 USD)
 • vízové poplatky (160 USD) a poplatek SEVIS (220 USD)
 • kapesné (doporučujeme 250–350 USD/měs.)

 

 

Chcete si přečíst zkušenosti studentů, kteří mají sami zkušenost s programem na střední škole v zahraničí? Řada našich studentů si během svého zahraničního pobytu vede blog, do kterého zaznamenávají veškeré každodenní drobnosti :-)

Vojta Zvěřina

 

Posílám pozdrav z Madisonu, který se nachází v USA, konkrétně ve státě Indiana! Minulý rok jsem se rozhodl, že bych chtěl vyzkoušet něco nového.

Je to už měsíc a pár dní, co jsem nastoupil do letadla, které mě zaneslo na druhý konec světa a můžu vám říct, že toho rozhodně nelituji. Co se týče amerického studia, ve srovnání s českým je o dost záživnější a zábavnější.

Sporty se hrají za školu - super atmosféra. Rodina, která mi byla přiidělena je asi ta nejlepší, jaká mohla být - mám bráchu stejně starého jako já, takže se učím anglicky rychleji. Má angličtina se za ten měsíc o dost zlepšila. Chvíli trvalo, než jsem se dostal do americké anglič

tiny, chce to čas.

Jsem tu teprve chvíli, takže se mi tu nechce moc rozepisovat, každopádně bych chtěl tímto povzbudit všechny co uvažují o studiu v zahraničí, je to jedinečná příležitost poznat nové lidi, kámoše a vyzkoušet si americký život, který opravdu stojí za to.

Petr Kopečný

 

 


Hezký den všem!  
Moje jméno je Kristýna Matějíčková, jsem z malé vesnice Ostrov u Macochy v České Republice. Minulý rok mi bylo 17 let a rozhodla jsem se strávit jeden školní rok v zahraničí. Konkrétně v Americe. Pokud někdo něco takového taky chcete podniknout, máte mé velké YES! Je to ta nejlepší věc, co jsem mohla udělat. Nyní jsem tady už skoro půl roku a mám se skvěle. Konkrétně jsem ve státě Texas a studuji na strědní škole-Granbury Highschool. Kromě školy tady hraji závodně tenis, jak za školu, tak individuálně. Už mám titul disctrit champion, v tenise se mě tady opravdu daří. Nyní nás čeká jarní sezóna, která bude trvat až do dubna. Zítra mám první zápas. Sporty v Americe opravdu umí, strašně jsem se zlepšila od té doby co jsem tady.

Co se týče školy, tak nemám problém, je to poměrně lehké. Již nyní v lednu mohu říct že ovládám anglický jazyk bez problémů. Žiji s mojí hostitelskou rodinou, kteří se mimochodem stali moji druhou rodinou a nedokážu si teď moc dobře představit jak od nich budu muset odjet. Moc mi přirostli k srdci. Mám tady spoustu kamarádů a kontaktů, do budoucna se sem budu určitě vracet každý rok! V Americe jsem se naučila pozitivnímu přístupu naprosto ke všemu. Samozřejmě to někdy není úplně nejlehčí být tak daleko od své rodiny, ale pokud budete ke všemu přistupovat pozitivne, budete tady strašně šťastní!  Z této zkušenosti budete čerpat celý život. Uplatní se všemi směry. Pracovně do budoucna, díky této zkušenosti znám lidi z celého sveta-pristi rok planuji navštívit Norsko kde bydlí moje kamarádka, kterou jsem tady poznala. Když si uděláte kontakty tak to vydrží na celý zivot, určitě toho nikdy nebudete litovat! Po tu dobu co jsem tady jsem toho zažila neskutečně moc. Americký fotbal-NFL Dallas Cowboys, prošla jsem se po Dallasu, viděla jsem Coldplay, viděla jsem mrakodrapy Houstonu, viděla jsem kulturu Ameriky z několika úhlů. Delala jsem rozhovory do novin i do televize. Viděla jsem univerzity.Na jarní prázdniny se podívám na Dominikánskou Republiku. Neskutečný rok! Pokud se stále rozhodujete, pokud nechcete odjet kvůli rodině, přátelům, či přítelovi nebo přítelkyni, řeknu Vám jedno-mam skvělou rodinu v České Republice, mám přítele i kamarády. Všechno funguje skvěle. Hlavní je se nebát a udělat to co cítíme že je správné. Lidi, kteří Vás mají opravdu rádi počkají. I tímto bych moc chtěla poděkovat me rodině a příteli v České Republice, že mi tohle umožnili. Děkuju taky me hostitelské rodině za to co pro mě dělá!!! Takže pokud se pořád rozhodujete jestli ano nebo ne.....GO FOR IT!  

Kristýna Matějíčková

 


 

 

Milá paní Vávrová,

děkujeme za zaslané informace. Je opravdu příjemné číst takovou snůšku superlativů.

S Honzou jsme v pravidelném kontaktu. Je zjevné, že je opravdu spokojený. Jsme nadšení, jak si s rodinou sedli. Jsou všichni velmi milí a velmi vstřícní. To je nejen Honzův názor, ale i náš. Jsme s Burgessovými v občasném, vždy velmi příjemném kontaktu.

Honza zvládá nejen americkou školu, ale aspoň částečně i tu českou. Stále počítá s tím, že udělá rozdílové zkoušky a bude pokračovat se svou bývalou třídou. Teď už i my začínáme věřit, že to dokáže.

Jediné, čím není docela nadšen, je americké stravování. Ovšem i v této věci velmi oceňujeme přístup jeho půjčené rodiny. Dělají vše pro to, aby Honzovi vyšli vstříc.

Opakovaně se přesvědčujeme, že jeho "výlet" do Států byl výborný nápad. Také volba zprostředkující agentury byla správná. Všechno klape, jak má. Děkujeme vám za to.

Stručně řečeno - spokojení, velmi spokojení jsou, myslím, všichni zúčastnění.

Za všechny spokojené a vděčné Lorence vás zdraví

Dita Lorencová, matka

Jan Lorenc, rok na střední škole v USA

 

Ahoj,

jmenuju se Martin a rád bych se podělil o své zážitky ze studia na střední škole v USA a možná

se pokusil zodpovědět otázky těm, kteří stále váhají, protože takové rozhodnutí není úplně

snadné a každý si chce být jistý.

Poznamenávám, že se účastním semestrálního pobytu od ledna do června 2017. Moje cesta

začala 22. ledna ve 4 ráno na letišti Václava Havla v Praze. Počkat, vlastně začala o 7 měsíců

dřív, a to když jsem se rozhodl tohoto programu zúčastnit a poprvé začal hledat tu správnou

agenturu. Najdete jich celou řadu, ale mě nejvíce zaujala Alfa Agency. Proč? No protože nabízí

zkušenosti, rozumnou cenu a širokou škálu programů, ze kterých si vybere úplně každý. Navíc

mají pobočku v Praze i v Brně, takže není žádný problém s případnou komunikací. Zaměstnanci

Alfy mají výborný přehled a vědí přesně jak vše vyřešit a budou vám při plánování vaší cesty

užitečnou pomocí.

Naneštěstí mě netrápí stesk po domově, ale trošku strach z toho, co

teprve bude. Do Ameriky jsem nejel proto, abych utekl od svých problémů a starostí, nicméně

nebudu zapírat, že jsem určité výhrady k tomu, jak jsem svůj život předtím vedl měl. Nyní řeším

to, jak bude strašně těžké tohle všechno co tady mám opustit a vrátit se do té reality. Obávám

se, že to bude podobný pocit, jako když se ráno probudíš s tím, že se ti zdál krásný sen, ale ty

zjistíš, že to byl jenom sen. Budiž mi útěchou, že to co teď zažívám není sen, ale něco, co se

zapíše hluboko do mého srdce a nikdo mi to už nemůže vzít, ať se stane cokoliv. Pobyt daleko

od všeho známého donutí člověka přemýšlet o tom, co chce v životě dokázat, a to je aspoň

podle mě ta nejdůležitější věc na světě, protože není nic lepšího než si zorganizovat život podle

sebe, obklopit se lidmi, které milujeme, dělat aktivity co nás naplňují. Vidina toho, že odtud

odletím s tím, že lidi, co jsem tu potkal už nikdy v životě neuvidím je zpočátku frustrující,

nicméně když se nad tím zamyslím, možná ztratím kontakt z některými z nich, ale nikoliv s těmi

na kterých záleží, protože to nikdy nedovolím a lidé, 

kterým na sobě záleží si k sobě vždycky

najdou cestu.

Martin Janoch, půl roku na střední škole v USA

 

Ahoj z Ameriky!

Uz je to dlouho co jsem se neozvala, za to se omlouvam.                                             

Uz jsem v polovine meho pobytu tady. Vubec tomu nemuzu uverit! Tak strasne to utika!
Mam se stale dobre! Po vsech tech svatcich, jako Vanoce, Thanksgivin

g atd. ted vypadam jak koule:D Jsou to svatky fakt jen o jidle. Se sborem jsme v prosinci meli vanocni koncert, ktery nam vydelal penize na zajezd do Kanady, kam pojedeme na jare! Za dva tydny pojedeme s host family do New Yorku, nemuzu se dockat. 
Pred tydnem se uzavrelo pololeti a ze vsech predmetu jsem mela nad 90%, bohuzel se tu nedava zadny pololetni vysvedceni, to bych si zaramovala, kdyby bylo:D
I pres to, ze tady bydlim uprostred niceho a je to celkove mnohem slozitejsi se nekam dostat a ke vsemu tomu je tu momentalne strasna zima, nekdy tu pada az na -25 stupnu! Na druhou stranu nam cas od casu zrusej skolu kvuli snehu, to se mi tu libi:D Ale preze vse myslim, ze vsechno zvladam docela dobre. Urcite jsem si tady uvedomila, jak strasne mam rada Prahu a celkove bydlet ve meste. Na 100% vim, ze se nikdy neprestehuju na venkov:D Nicmene mou hostitelskou rodinou se mazou vsechny ty zapory. Uplne je zboznuju! Pripadam si, jako bych je znala cely zivot, je to zvlastni:D Uz jsme se i domlouvali, ze urcite prijedou za mnou do Prahy, coz by bylo uplne genialni!

To by bylo asi vse v takovem shrnuti. Jeste prikladam par dalsich fotek pro upgrade:)

Mejte se krasne!

S pozdravem,

Gabi

 

Ahoj Leono!

 

Jen jsem Tě chtěla pozdravit a opožděně popřát krásné svátky. Do nového roku všechno nejlepší, hodně zdraví, skopojenosti a pohody!! 

Taky jsem chtěla poděkovat za skvělé zprostředkování mého pobytu v Americe. Mám se tu dobře. Rodina super. Škola v pohodě. Dařilo se i tu v tenise, skončila jsem 3. v Kansasu, takže dost colleges mně nabídlo scholarships! Dost jsem se toho naučila. Momentálně trávím winter break v Colorádu u sestry mého host taťky. Tak taky lyžujeme a užíváme si hor, protože v Kansasu jich moc není! Vůbec nemůžu uvěřit, že už je to polovina roku co jsem tu. Ale jsem moc spokojená, že jsem se rozhodla podniknout tohle dobrodružství.

Takže děkuju moc a ještě jednou všechno nejlepší do nového roku!

Z Kansasu,

 

Libuška :)))))

 

     

 

 

Jiné školy ve stejné destinaci

Státní střední školy - program F1

Státní střední školy - program F1

Cena za rok od: 17 380 USD/

Cena za semestr od: 14 700 USD

Detail školy

Studium umění v Los Angeles

Studium umění v Los Angeles

Cena za rok od: 29 490 USD/

Cena za semestr od: 17 490 USD

Detail školy

F1 - Soukromé internátní školy

F1 - Soukromé internátní školy

Cena za rok od: 28 790 USD/

Cena za semestr od: 15 590 USD

Detail školy

Poslední navštívené školy

Program J1 Exchange

Program J1 Exchange

Cena za rok od: 6 500 USD/

Cena za semestr od: 6 000 USD

Detail školy

Ales Barta

Ales Barta
specialista na tento program

+420 777 778 990