Program Study & Work Kanada umožňuje mladým lidem spojit studium a práci a poznat krásy Kanady! Pracovní povolení lze v Kanadě získat při studiu univerzity, odborného kurzu nebo na tzv. college, což by se v ČR dalo přirovnat k vyšší odborné škole a to při studiu 26 a více týdnů. Studovat můžete různé obory s různou náročností na angličtinu.

Zodpovědná osoba: Jana Priebojová, e-mail: brno@alfaagency.cz, telefon: +420 777 778 990Chcete zažít Kanadu? 

Staňte se součástí rozmanité a vstřícné společnosti, která vám umožní prožít jedinečnou kulturní zkušenost v krásném a bezpečném prostředí. Kanada nabízí špičkovou úroveň a kvalitu vzdělávání. Každý rok v Kanadě studuje více než  250 000 zahraničních studentů, školné i životní náklady patří v Kanadě k nejnižším ze srovnatelných zemí. 

Pracovní povolení lze v Kanadě získat při studiu univerzity, odborného kurzu nebo na tzv. college, což by se v ČR dalo přirovnat k vyšší odborné škole a to při studiu 26 a více týdnů. Při splnění základních podmínek může student během studia pracovat až 20 hod týdně (part-time), pokud jsou ve škole prázdniny, lze pracovat full time.  Součástí výuky je často povinná praxe, která může být také placená, jedná se o velmi oblíbený tzv. Co-op program. Povinná praxe ve škole bývá časově flexibilní a je na studentovi, jak si praxi během studia časově rozvrhne. 

 

Pro více informací či konkrétní dotazy nás neváhejte kontaktovat!

 

Jana Priebojová

Specialista na pracovní programy

E-mail: jana.priebojova@alfa-agency.cz

Tel.: +420 511 110 662

Mobil: +420 608 658 777

 

Kanada je druhým největším státem světa, hlavní město je Ottawa. Země se řadí mezi nejbohatší státy světa a je členem sdružení nejvyspělejších zemí světa, G8. Měnou je kanadský dolar a v současnosti žije v Kanadě téměř 33,5 mil obyvatel.

Průměrná mzda je v Kanadě kolem 12 CAD na hodinu. Nejčastěji studenti pracují v oblasti pohostinství a turismu. Záleží na úrovni angličtiny a vaší šikovnosti. Často zahraniční školy nabízejí praxi se specifickým zaměřením a zajímavým obsahem, která sice nebývá placená, ale může být pro studentem velkým přínosem a neocenitelnou zkušeností v konkrétním oboru.

Pro práci v Kanadě je nutné pracovní povolení. Toto povolení lze získat, pokud máte předem domluveného zaměstnavatele, který vám nabídne práci. Zaměstnavatel musí zažádat kanadské úřady o povolení (Labour Market Impact Assessment), že na konkrétní volné pracovní místo může přijmout zaměstnance z cizí země. Tento proces není vůbec jednoduchý, předchází mu několik úkonů ze strany zaměstnavatele a zabre čas.

Další možností jak legálně pracovat v Kanadě je zažádat si o speciální typ víz v rámci programu Working Holiday nebo pracovat při studiu. 

Pracovní povolení lze v Kanadě získat při studiu univerzity, odborného kurzu nebo na tzv. college, což by se v ČR dalo přirovnat k vyšší odborné škole. Studium musí být v délce minimálně 26ti a více týdnů. Během týdnů, kdy probíhá výuka můžete pracovat na částečný úvazek (až 20 hod týdně), pokud jsou ve škole prázdniny, lze pracovat na plný úvazek (40 hod za týden).  Součástí výuky mnoha škol je povinná praxe, která může být také placená. 

 

Program Study & Work (Co-op) je určen právě pro studenty, kteří chtějí kombinovat studium s praxí a krom toho mít i pracovní povolení v Kanadě. 

Programy jsou různé délky: 8 měsícu, 13 měsícu, 22 měsícu, 1 nebo 2 roky.

Program je možné absolvovat v těchto oborech: Hospitality, Business Management, Commerce & Marketing, Professional Customer Service

V případě varianty na rok: 
  • půl roku - teoretická výuka 
  • půl roku - praxe, stáž, která je placená
  • + pracovní povolení po celou dobu studia... (20 hod/týden)

​Možnost absolvovat program Co-op poskytuje škola VanWest (Vancouver, Kelowna), Greystone College (Vancouver, Tortonto) nebo Arbutus College (Vancouver).

 

Jana Priebojová

Jana Priebojová
specialista na tento program

+420 777 778 990